Eiropas parku dienā Dabas aizsardzības pārvalde aicina piedalīties izzinošā pasākumā Sietiņiezī

Publicēja 2016. gada 18. maijs 03:18Elīna Upīte   [ atjaunināts 2016. gada 18. maijs 04:12 ]
Atzīmējot Eiropas dabas un nacionālo parku dienu, otrdien, 24. maijā, plkst. 18.00 Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz izzinošu pārgājienu Gaujas Nacionālajā parkā, Kocēnu novadā, dabas objektā “Sietiņiezis”.

Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja piedalīties pārgājienā, kurā varēs uzzināt par smilšakmens veidošanās vēsturi, bioloģisko daudzveidību un teiksmām par šo vietu. Visu pasākuma laiku darbosies arī dabas izziņas darbnīcas.

Piedalīšanās – bez maksas.

Papildus informācija:

Sietiņiezis ir viens no Latvijas skaistākajiem iežiem un lielākais baltā smilšakmens atsegums Baltijā. Tā kraujas augstums ir 15 m, bet klinšu garums – ap puskilometru. No Sietiņieža dienviddaļas paveras iespaidīgs skats uz Gaujas senieleju, bet tā apkārtnē plešas ainaviski priežu meži. Te ir apskatāmas gan nelielas alas un nišas, gan erozijas gravas, kā arī veidojumi, kas atgādina stabus.

Pērn Dabas aizsardzības pārvaldes atbalstu atjaunoja dabas tūrisma infrastruktūru Sietiņiezī, tādejādi pastaigu un dabas baudījumu iespējams veikt drošāk un ērtāk. Te izbūvētas jaunas kāpnes, atpūtas vietas un tualete, atkritumu urnas, jauni soliņi, kā arī laivu novietne un barjeras apmeklētāju drošībai. Krietni uzlabots auto stāvlaukums pirms Sietiņieža, tam uzbērts jauns segums.

Lai pievērstu uzmanību aizsargājamo dabas teritoriju pastāvēšanai un nozīmei, ik gadu 24. maijā tiek atzīmēta Eiropas dabas un nacionālo parku diena. Šo tradīciju kopš 1999. gada iedibinājusi EUROPARC federācija, lai sargātu un popularizētu Eiropas dabas daudzveidību, kā arī veicinātu aizsargājamo teritoriju popularitāti un palielinātu sabiedrības atbalstu dabas aizsardzībai. Šajā gadā Eiropas dabas un nacionālo parku dienai ir dota devīze “Dabas garša”.

Dabas aizsardzības pārvalde, kas ir vadošā valsts pārvaldes iestāde dabas aizsardzības jomā un pārvalda īpaši aizsargājamās dabas teritorijas Latvijā, arī šogad Eiropas dabas un nacionālo parku dienu atzīmēs, organizējot aktivitātes visos Latvijas reģionos. Papildus informācija: www.daba.gov.lv.


Comments