Dzejas dienu pasākumi Kocēnu novadā

Publicēja 2017. gada 25. sept. 06:55Krista Gromova
Lai popularizētu latviešu daiļliteratūru, dzeju un tās autorus, Kocēnu novadā norisināsies dzejas pēcpusdienas:

2017.gada 26. septembrī plkst. 18.00 Bērzaines tautas namā ikviens ir aicināts izbaudīt dzejas burvību. Pasākumā viesosies dzejniece - vidzemniece Marika Svīķe ar sirdssiltiem dzejas krājumiem; viņu pavadīs mūziķis Jānis Žagariņš. Dzejas vakaru papildinās Ingas Pērkons gleznu izstādes atvēršana. Mākslinieces darbi ir saules, prieka un mīlestības pilni. Izstāde kā zieds uzziedinās vasaru pilsētā, ziedošas pļavas, magones, pienenes un pat suņuburkšķus, jo arī tie rotā mūsu Latvijas vasaras. Izstāde būs skatāma līdz 10. novembrim.

2017.gada 1. oktobrī plkst. 16.00 Zilākalna kultūras namā ikvienam klātesošajam būs iespēja tikties ar dzejniecēm Annu Buili un Sarmu Sabīni Laicāni, kā arī ieklausīties Laimdotas Višatartes dzejas lasījumā. Bērnu dzejoļus lasīs Aiva Frišlova. Savukārt ar dziesmām viesus iepriecinās Ilona, Laura un Ilgmārs.

2017.gada 6. oktobrī plkst. 18.30 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā norisināsies tikšanās ar dzejniekiem Dzidru Medvedjevu un Egīlu Dambi. Par pasākuma muzikālo noskaņu rūpēsies vokālais ansamblis AdRem.

Latvijā pirmā dzejas diena rīkota 1965. gada 11. septembrī, atzīmējot dzejnieka Raiņa 100. dzimšanas dienu. Turpmāk Latvijas Rakstnieku savienība iedibina jaunu tradīciju, rīkojot Dzejas dienas katru gadu. Un kopš tā laika pasākumi ar dzejnieku, rakstnieku, mūziķu piedalīšanos risinās ne tikai Rīgā, bet daudzviet Latvijā – bibliotēkās, literātu dzimtajās vietās un citur.
Comments