Dikļu pils – Vidzemes veiksmes stāsts

Publicēja 2015. gada 19. aug. 13:47Eva Eglīte
Vidzemes plānošanas reģions jau ceturto gadu vasaras nogalē organizē Vidzemnieku dārza svētkus. Dārza svētku laikā tiek godināti cilvēki, kuri ar savu entuziasmu un darba mīlestību īsteno labas lietas Vidzemē - tie ir mūsu Vidzemes Veiksmes stāsti. Viens no šiem stāstiem ir arī no Kocēnu novada – Dikļu pils, un sveicēju vidū bija arī Kocēnu novada domes pārstāvji.

19. augustā Burtnieku novada Valmiermuižas alus dārzā tika godināti 26 Vidzemes veiksmes stāstu varoņi - uzņēmēji no katra Vidzemes plānošanas reģionā ietilpstošā novada un pilsētas. Vidzemes veiksmes stāsti ir Vidzemes plānošanas reģiona iedibināta tradīcija un atklāj aktīvus, radošus un uzņēmīgus vidzemniekus. Viņi ar savu darbu un entuziasmu ir pierādījuši, ka, dzīvojot šeit, Vidzemē, iespēju ir daudz, vajag tikai mācēt tās saskatīt un darīt.

Stāsti ir apkopoti Vidzemes veiksmes stāstu brošūrā, kas tika prezentēta svētku laikā. Stāsti lasāmi arī tīmekļa vietnē www.vidzeme.lv.

Vidzemes veiksmes stāstu pasākums tiek rīkots projekta „Tehniskā palīdzība Vidzemes plānošanas reģiona ES fondu informācijas centra darbībai” (vienošanās Nr. VSID/TP/CFLA/11/03/003) ietvaros.

Dikļu pils.

Majestātiskā Dikļu pils ēka tika uzcelta 1896. gadā, kad tā piederēja baronam Paulam fon Volfam, izveidojot izteiksmīgu neobaroka celtni. 1998. gadā pils ēka tika iekļauta Valsts arhitektūras pieminekļu sarakstā. Dikļu pils atjaunota 2003. gadā, un tā ir viena no nedaudzajām Vidzemes muižu pilīm un kungu mājām, kurā ir saglabājies samērā daudz no oriģinālās interjera apdares. Pilī ir bagāta seno krāšņu un kamīnu kolekcija. Šobrīd Dikļu pilī tiek piedāvāti komfortablas viesnīcas un izsmalcināta restorāna pakalpojumi, kā arī dažāda lieluma greznas zāles semināriem un banketiem. Pilī regulāri tiek organizēti dažādi atpūtas pasākumi. Dikļu pils ir izcila vieta kāzu svinībām.Comments