Dikļu pils ielūdz uz Dārza svētkiem

Publicēja 2015. gada 1. aug. 01:48Eva Eglīte
Ģimenisku un iespaidiem bagātu svētdienu aicina pavadīt Dikļu pils, kas 2. augustā svinēs ikgadējos Dārza svētkus. Šogad svētku programmu bagātinās dažādi kolektīvi no Vidzemes un Rīgas, pieskandinot pils dārzu ar jauniem un nedzirdētiem muzikāliem priekšnesumiem. Pirmo reizi Dārza svētkos piedalīsies arī koklētāju ansamblis “BALTI”.

Turpinājumā ar skaistām un populārām dziesmām skatītājus priecēs apburošo dāmu duets – Vineta Elksne un Karīna Tropa kopā ar MC Orķestri, kura sastāvā spēlē virtuozais taustiņinstrumentālists Džulians un atraktīvais basģitārists Roberts Rasa.

Pils šefpavārs Jānis Siliņš būs aicinājis ciemos šefpavāru Valteru Zirdziņu. Abi garšu meistari rādīs kā no šobrīd aktuālajām meža un dārza veltēm pagatavot ko īpašu.

Savukārt svētku kulminācijā notiks tautā iemīļotu melodiju kopdziedāšana kopā ar Nacionālā teātra aktrisi Mariju Bērziņu. Sadziedāšanās kopkori veidos dziedātāji no astoņiem pašdarbības kolektīviem virsdiriģenta Imanta Toča vadībā. Aicinot Dārza svētku apmeklētājus vienoties kopīgās dziesmās, vēlreiz tiks iedzīvināta dziedāšanas tradīcija, kas aizsākās 1864.gadā, kad Dikļos tika noorganizēti pirmie latviešu kopā dziedāšanas svētki.

Dārza svētku laikā darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Dienas gaitā apmeklētāji varēs doties bezmaksas ekskursijā pa pili un vizināties ar laivu pa Dzirnavu dīķi. Pils dārzā būs iespēja izmēģināt aizraujošo kroketa spēli, kā arī iemēģināt roku brīvdabas gleznošanas studijā. Jaunākos svētku apmeklētājus izklaidēs radošās darbnīcas un dārza spēles. Pie pils vārtiem viesus sagaidīs zirga pajūgs, piedāvājot doties izbraucienā pa tuvāko apkārtni.

Pasākuma laikā darbosies vasaras terases restorāns, bufetes un Valmiermuižas alus stends. Dikļu pils Dārza svētku apmeklētajiem vārtus vērs no plkst. 12:00. Ieejas maksa: 7 eiro, bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja brīva.

Comments