Dikļu pilī uzstāsies Laimis Rācenājs un mariači grupa “Sol Y Sombra”

Publicēja 2016. gada 21. marts 04:12Eva Eglīte

23. aprīlī plkst. 16:00 uz dzīvespriecīgu vakaru ar Meksikas sauli un temperamentu sirdī un dziesmās aicina Laimis Rācenājs un Mariači grupa “Sol Y Sombra”.

Mariači ir Meksikas muzikālā vizītkarte: braši vīri, tērpušies stilizētos rančero kostīmos un sombrero, bruņojušies ar ģitārām, vijolēm un trompetēm, skandē dejas un dziesmas – gan nevaldāmi jautras, gan romantiski sentimentālas. Bez mariači muzikantiem Meksikā neiztiek dzimšanas vai vārda dienu svinībās, ballītēs ģimenes vai draugu lokā, vai arī – nemuzikālam pielūdzējam sarīkojot serenādi zem daiļās seņjoritas logiem. Ar vārdu mariachi apzīmē gan tautas muzikantus – dziesminiekus, gan arī viņu atskaņoto repertuāru – el son mariachi (mariači dziesmas). Mūsdienu mariači repertuāra pamatā ir Meksikas reģionu tradicionāli dziesmu žanri un populāras komponistu autordziesmas.

Kopš 2015. gada pavasara arī Latvijā ir sava mariači banda – SOL Y SOMBRA. Grupas nosaukums (latviski – „Saule un ēna”) simboliski ataino kontrasta principu (gaisma – ēna; prieks – skumjas; mīlestība – nodevība), kas raksturīgs Meksikas dziesmotajai tradīcijai. Bandas SOL Y SOMBRA mariači ir pieredzējuši un Latvijā pazīstami mūziķi.

Biļetes pieejamas Dikļu pilī un Biļešu paradīzes kasēs. Rezervācija pa tālr. 64207480 vai 26515445, vai rakstot uz epastu pils@diklupils.lv.
Comments