Dikļos pie Neikenkalna dabas koncertzāles atklās vides objektu “Skaņu birzs”

Publicēja 2015. gada 17. jūn. 00:22Eva Eglīte   [ atjaunināts 2015. gada 17. jūn. 04:10 ]
Sestdien, 20. jūnijā, plkst. 20.30, īsu brīdi pirms Vidzemes Dziesmu dienas dižkoncerta, kas sāksies plkst. 21.00, Dikļos pie Neikenkalna dabas koncertzāles esošajā Sidraba birzī notiks mākslinieka Ivara Mailīša vides objekta “Skaņu birzs” atklāšanas pasākums. 

Vides objekts tapis, pateicoties Kocēnu novada biedrības „Dikālieši" projekta "Dabas un kultūras potenciāla efektīva izmantošana un pilnveidošana Neikenkalnā Dikļos!" realizācijai. Projekta kopējās izmaksas ir 19 996 EUR, un tas ir 100% Latvijas vides aizsardzības fonda finansējums.

Projekta ietvaros izgatavots un Neikenkalnā uzstādīts mākslinieka Ivara Mailīša autordarbs - Sidraba birzs Skaņu ainavas komplekts. Skaņu ainavas komplektā ietilpst ksilofons, metalofons, pūšamie instrumenti, zvaniņi. Nacionālie skaņu un ritma instrumenti veidos skaņu birzi, kurā iespējams izglītojošā veidā iepazīt skaņu ābeci saistošā, radošā noskaņā, balstoties uz dabas zinātnes atklājumiem. Neikenkalnā uzstādītie skaņu instrumenti būs pieejami ikvienam gan darbībai un izziņai, gan muzicēšanai.

Projekta mērķis bija izveidot vienotu vides, mākslas un rekreācijas kompleksu nacionālas nozīmes vēsturisku notikumu - pirmo Dziesmu svētku - norises vietā, Kocēnu novada Dikļu pagasta Dikļos, Neikenkalnā un tā apkārtnē. Projekta rezultātā izbūvētas arī 40 cm augstas terases (110 m), uzstādītas pārvietojamas koka virsmas - soli - skatītāju vietām terasēs un izvietoti četri koka atpūtas soli un atkritumu tvertņu komplekti pasākumu dalībnieku, vietējo iedzīvotāju un tūristu ērtībām. Cenu aptaujas "Kordziedātāju un skatītāju terašu izbūve Nekenkalnā Dikļos" rezultātā būvniecības darbus veica SIA "Ekers" par līgumcenu 10 316,13 EUR.

2014. gadā Kocēnu novada dome īstenoja Neikenkalna dabas koncertzāles izveides projektu - tā rezultātā Dziesmu svētku šūpulī - Dikļos - tapa Latvijā vēl nebijusi, unikāla dabas koncertzāle, kur norisinājās vērienīgais notikums - Dziedāšanas svētku 150. gadskārtai veltītais pasākums. Koncertzāles teritorijas labiekārtošana ir radījusi infrastruktūru saudzīgas ietekmes saglabāšanai uz vidi un valsts nozīmes kultūrvēsturisko pieminekli Neikenkalnu. Projekta rezultātā nodrošināta iespēja efektīvi maršrutēt skatītāju pārvietošanos un atrašanos Neikenkalna teritorijā, nodrošināta arī dabas kapitāla ilgtspējīga apsaimniekošana, kas īpaši nozīmīgi ir, palielinoties noslodzei uz Neikenkalnu kā valsts nozīmes tūrisma objektu un nozīmīgu kultūras pasākumu objektu.

Jau vēstīts, ka 20. jūnijā plkst. 21.00 Neikenkalna dabas koncertzālē notiks Vidzemes Dziesmu dienas dižkoncerts, kurā uzstāsies 650 jaukto un sieviešu koru dziedātāji, 120 pūtēju orķestru dalībnieki, kā arī tradicionālās mūzikas grupas un koklētāju ansambļi.


Comments