Dikļos norisināsies Vika dzejoļa krājuma “Maziņā” atklāšana

Publicēja 2017. gada 9. maijs 05:08Inese Arhīvs   [ atjaunināts 2017. gada 10. maijs 01:37 ]
2017.gada 19.maijā pl.15.00 Dikļu pagasta bibliotēkā norisināsies dzejnieka Vika (Viktora Kalniņa) jaunā dzejoļu krājuma "Maziņā" atklāšana.

Miniatūro dzejas grāmatu veido, no skanīgām un dzēlīgām četrrindēm radītas, zobgalīga teicēja pārdomas par aktuālajiem procesiem Latvijas un pasaules politiskajā, un sabiedriskajā dzīvē. Tomēr ironizējošā un skarbā ietvarā autora ieliktās idejas neaicina uz revolūciju un nepiedāvā problēmu risinājumus, bet liek lasītājam solidarizēties ar autoru tā pārdomās un caur satīras prizmu palūkoties gan uz pasauli, gan uz sevi pašu,” teikts grāmatas izdevēja “Valters un Rapa” anotācijā.

Vika "maziņā", lai arī tiešām maziņa un pieticīga, būs tuva teju katram Latvijas iedzīvotājam. Katrai Vika radītajai četrrindei ir pamatīgs potenciāls kļūt par tautas folkloru, asprātīgu un populāru izsaucienu vai frazeoloģismu, kas atspoguļo cilvēces noskaņojumu brīdī, kad liekas, ka viss iet šķērsām. Četrrindēs autors ir prasmīgi iestrādājis plašu alūziju, simbolu un kultūrvēsturisku atsauču klāstu, kas padara šo darbu ne tikai valodiski izklaidējošu, bet arī intelektuāli piesātinātu.”

Pirmo reizi grāmata tika atklāta un ar autoru tikties varēja 6.aprīlī Kocēnu bibliotēkā. 19.maijā autors tiksies ar saviem lasītājiem dzimtajos Dikļos.

Jāpiebilst, ka no 15. maija līdz 2.jūnijam Dikļu bibliotēkā skatāma grāmatu izstāde “Viks- sava ceļa gājējs”.
Comments