Dejot no attāluma

Publicēja 2020. gada 22. maijs 04:14Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 22. maijs 05:24 ]
“Deju Olimpiādē 2020”, kas norisinājās Rīgā no 19. marta līdz 20. martam, Kocēnu novada mūsdienu deju grupa “Estrelas”, piedaloties ar mūzikas autora Damiena Escobara un horeogrāfijas autores Evija Kokorites deju “Awaken”, ieguva 1. vietu nominācijā “Autora horeogrāfija”.

Starptautiskā Rīgas deju olimpiāde ir ikgadējs, vērā ņemams pasākums dejas pasaulē, kur pulcējas ap 3000 dalībnieku, lai dažādās kategorijās un nominācijās rādītu savas spējas un prasmes dejas mākslā. Ar katru gadu dalība Rīgas deju olimpiādē kļūst ar vien prestižāka un pievilcīgāka. Par olimpiādes augsto līmeni liecina, ka gan pati olimpiāde, gan tās organizatori – aģentūra “Arabeska” – ir iekļauti UNESCO CID (The International Dance Council) sarakstā.

Šogad deju olimpiādes norise bija plānota no 19. līdz 20. martam, tieši nedēļu pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas. Pasākuma organizatori, sperot drosmīgu soli, pieņēma ļoti inovatīvu lēmumu – deju olimpiādi neatcelt, bet olimpiādes norisi organizēt virtuāli, tādējādi deju olimpiāde ir viens no pirmajiem tiešsaistes pasākumiem Latvijā un, iespējams, arī pasaulē. 

Dalībnieki tika aicināti iesūtīt savus deju video, kuri tika pārsūtīti žūrijas locekļiem vērtēšanai 10 punktu sistēmā, tādējādi veidojot kopvērtējumu un noskaidrojot labākos. Deju žūrijas sastāvu veido profesionāli un augstu atzinību dejas mākslā guvuši mākslinieki. Nemainīga konkursa mūza ir Margarita Demjanoka-Skuteļska – Latvijas Nacionālā baleta teātra un Honkongas baleta teātra vadošā soliste un vairāku starptautisko konkursu laureāte, Milānas operas soliste Klaudija Zakari, horeogrāfs Kirils Burlovs, kā arī laikmetīgās dejas viens no autoritatīvākajiem ekspertiem - Tomass Moričs.

Deju grupa “Estrelas” šajā olimpiādē piedalījās ar dejas video, kas tika nofilmēts Kocēnu novada pašdarbnieku svētkos “Saka pasaka” šī gada februārī. Lai gan šogad izpalika klātienes apbalvošanas ceremonija, apsveikumi un kopējās fotogrāfijas, tomēr gandarījums un saviļņojums, saņemot godalgas tik netradicionālā veidā kā pasta sūtījums, bija pa vēl lielāks un pārsteidzošāks. Iegūtais novērtējums un saņemtās medaļas un diplomi ir apliecinājums, ka rūpīgs darbs vienmēr vainagojas ar panākumiem.

Ievērojot noteiktos ierobežojumus, deju grupas dalībnieces turpina pilnveidoties dejas mākslā, jo jau pavisam drīz ir plānots piedalīties Smiltenes mūsdienu deju konkursā/festivālā, kuru par tradicionālu pasākumu ir izveidojusi Smiltenes deju studija “Kristāls”, Kristiānas Vincjunas vadībā, kura pieļauj, ka arī šis pasākums varētu noritēt attālināti, izmantojot tiešsaistes formas vai video iesūtīšanu.

Kā atzīst “Estrelu” kolektīva vadītāja Evija Kokorite: “Dejotāji ir izturīgi un spēj daudz ko, pieļauju, ka šī attālinātā situācija pat vēl vairāk saliedē un stiprina kolektīvu, tādējādi veicinot vēlmi darboties vēl aktīvāk”.

Ar Kocēnu novada gādību dejotājas ir ieguvušas jaunus deju tērpus, kuri tiks demonstrēti, ievērojot noteiktos ierobežojumus, 31. maijā Vasaras ieskaņu koncertā Dikļu pagastā.

Lai izdevies šis attālinātais posms, kas nav šķērslis, lai pašizpaustos un pašrealizētos dejā!

Attēlā (no kreisās puses): Sandija Rumba, Annija Raga, Evija Kokorite, Sabīne Rumba, Evelīna Rumba.

Informāciju sagatavoja:
Evija Kokorite
Comments