Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz izzinošu talku dabas izglītības centrā "Vecupītes” Kocēnu novadā

Publicēja 2016. gada 10. maijs 12:22Eva Eglīte   [ atjaunināja Elīna Upīte 2016. gada 11. maijs 03:20 ]
Sestdien, 14. maijā, no plkst.11.00 Dabas pārvaldes dabas izglītības centrā "Vecupītes” Kocēnu novadā notiks izzinoša talka, kuras laikā interesentiem būs iespēja uzzināt par brīvprātīgā darba iespējām aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā un Eiropā, kā arī piedalīties teritorijas labiekārtošanā.

Pasākumā aicināts piedalīties ikviens, kuram ir vēlme atpūsties aktīvi, jēgpilni un iegūt jaunas zināšanas un pieredzi.

Lai plānotu norisi, aicinām iepriekš pieteikties, rakstot e-pastu: baiba.livina@daba.gov.lv vai zvanot tel. 29433353.

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs „Vecupītes” Kocēnu novadā ierīkots senā mežziņa mājā, un apmeklētājiem piedāvā iepazīt Gaujas Nacionālā parka dabas daudzveidību. Centrā iespējams apskatīt izstādi, piedalīties dabas pētniecības nodarbībās, spēlēt vides spēles, organizēt seminārus un lekcijas. Pieejama arī literatūra un dažādi materiāli par dabu. „Vecupīšu” tuvumā sākas 2,8 km gara dabas taka, kurā redzamas dažādas ekosistēmas. Dabas takā var redzēt daudzas no Latvijā esošām koku sugām, Gauju un tās piekrastes mežu tipus, kā arī mītošos dzīvniekus. Dabas izglītības centrs un taka izveidota EstLatRus (Igaunija, Latvija, Krievija) projekta ietvaros.

Ar Valmieras Novada fonda projektu konkursu “Sev, tev, novadam” dabas izglītības centrā “Vecupītes” šogad ierīkota ugunskura vieta. Talkas laikā plānots labiekārtot atpūtas un zaļās zonas teritoriju.

Foto: Santa Paegle
Comments