"Brasla" aicina uz tikšanos Dikļos un Vaidavā

Publicēja 2015. gada 17. marts 05:09Eva Eglīte   [ atjaunināja Elīna Upīte 2015. gada 19. marts 08:01 ]
Vidzemes lauku partnerība "Brasla" šobrīd uzsāk darbu pie jaunā plānošanas perioda, sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas izstrādes LEADER programmas finansējuma apguvei.

LEADER ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstības veicināšanai. Viens no LEADER pieejas pamatprincipiem ir pieeja no „apakšas uz augšu”, kad iniciatīva nāk no vietējiem iedzīvotājiem, iesaistoties savas teritorijas problēmu identificēšanā un risināšanā.

Plānots, ka LEADER programmas ieviešana sāksies šā gada otrā pusē, vismaz 50% kopējā finansējuma tiks novirzīts uzņēmējdarbības atbalstam (īpaši, lauku ekonomikas dažādošanā uzņēmumiem, kuru apgrozījums ir ne vairāk kā 70 000 EUR gadā, lauku tūrismā un mājražošanā), bet tāpat atbalsts tiks paredzēts vides sakārtošanai un sabiedrisko aktivitāšu nodrošināšanai.

Svarīgākais stratēģijas izstrādes procesā ir uzklausīt vietējo iedzīvotāju vēlmes un idejas projektu realizēšanai sava pagasta attīstībai, jo balstoties uz sarunām ar pagastu un pilsētu iedzīvotājiem, tiks izstrādāts rīcības plāns LEADER projektu apguvei līdz 2020. gadam. Ikviena ideja ir svarīga!

Aicinām iedzīvotājus, uzņēmējus, amatniekus un NVO pārstājus aktīvi iesaistīties un piedalīties sanāksmēs:
  • 23. martā plkst. 16.00 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā („Straumes”, Dikļi, Dikļu pagasts, Kocēnu novads);
  • 26. martā plkst. 16.00 Vaidavas izglītības biedrības telpās (Skolas iela1, Vaidava, Vaidavas pagasts, Kocēnu novads).Comments