Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Brāļi Kaufmaņi basketbola komandas "Valmiera/ORDO" sastāvā kļūst par Latvijas čempioniem

Publicēja 2016. gada 1. jūn. 06:37Elīna Upīte   [ atjaunināts 2016. gada 1. jūn. 06:39 ]
Valmieras basketbola vēsturiskā 2015./2016. gada sezona noslēgusies ar "Valmiera/ORDO" triumfu Latvijas Basketbola līgā. Komandas "Valmiera/ORDO" sastāvā par Latvijas čempioniem kļuva novadnieki Jānis Kaufmanis un Edgars Kaufmanis.

Finālsērijas septītajā spēlē valmierieši ar rezultātu 78:66 apspēlēja "VEF Rīga", sērijā uzvarot ar 4-3 un kļūstot par valsts čempioniem. Par fināla vērtīgāko spēlētāju tika atzīts "Valmiera/ORDO" kapteinis Artūrs Bērziņš.

Spēle pārpildītajā Vidzemes Olimpiskajā centrā iesākās ar četriem "VEF Rīga" leģionāru gūtiem punktiem, bet valmierieši drīz vien atspēlējās un Kvameins Mičels pārņēma vadību mājiniekiem. Pēc Mārtiņa Laksas “trejača” rezultāts kļuva 9:4. Valmierieši vadību saglabāja visu atlikušo ceturtdaļas laiku un pēc nospēlētām desmit minūtēm vidzemnieki atradās vadībā ar 19:12. Otrā ceturkšņa ievadā vefieši centās samazināt rezultāta starpību, bet Jānis Kaufmanis ar tālu trīs punktu metienu atjaunoja +9 mājiniekiem - 24:15. Tomēr rīdzinieki ar rezultatīvu spēli uz groza apakšu pietuvojās un ceturtdaļas otrajā pusē pārņēma vadību. Pirmā puslaika pēdējās minūtēs Kvameins Mičels guva četrus punktus pēc kārtas un puslaiks noslēdzās ar minimālu pārsvaru "Valmiera/ORDO" vienībai - 36:35.

Otrais puslaiks iesākās ar viesu izrāvienu, bet pret Akseli Vairogu tika pārkāpti noteikumi trīs punktu metienā un Valmieras komandas pieredzējušais spēlētājs realizēja visus soda metienus. Mirkli vēlāk Dāvis Rozītis panāca +6 valmieriešiem, bet līdz trešās ceturtdaļas vidum "VEF Rīgā" izlīdzināja rezultātu un paši panāca 6 punktu pārsvaru. Trešais ceturksnis noslēdzās ar Artūra Bērziņa precīzu metienu, samazinot starpību līdz 54:56. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Jānis Bērziņš ar trīs punktu metienu panāca +3 "VEF Rīga", bet Armands Šķēle atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas, pārņemot vadību valmieriešiem. Brāļa uzsākto izrāvienu turpināja Aigars Šķēle, piebiedrojoties Kvameinam Mičelam un Mārtiņam Laksam. Pārliecinoši aizvadot spēles beigas "Valmiera/ORDO" triumfēja ar rezultātu 78:65, kļūstot par Latvijas Basketbola līgas 25. sezonas čempioniem.

Valmiera/ORDO – VEF Rīga 78:66 (19:12, 17:23, 18:21, 24:9)

Valmiera/ORDO: Aig. Šķēle 14 (6ab, 4rp), Mičels 13 (7rp), Laksa 13, Kaufmanis 9, Bērziņš 9 (8ab), Arm. Šķēle 8, Blaus 5, Rozītis 4, Vairogs 3 (5pp), Jonāts, Gabrāns, Iļjins.

VEF Rīga: Bostiks 19 (7ab, 4rp), Meiers 12, Jakovičs 8, Bērziņš 6, Mejeris 4, Harelsons 4, Rubio 4, Strēlnieks 3, Geks 3, Kruss 2 (4rp), Mailzs; Vilde.