Biedrības “Latvijas piļu un muižu asociācija” valdes sēde Kokmuižā

Publicēja 2017. gada 23. maijs 02:19Krista Gromova
Šodien, 2017.gada 23.maijā biedrības “Latvijas piļu un muižu asociācija” valde tikās Kocēnu 1. bibliotēkā, lai lemtu par asociācijai aktuālajiem jautājumiem, tostarp akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas”.


Šī bija pirmā “Piļu un muižu asociācijas” valdes kopīgā tikšanās Kokmuižā. Pēc iepazīšanās ar Kokmuižas pils kompleksu, asociācijas pārstāvji devās ekskursijā uz Dikļu pili.

Biedrības mērķis ir sgalabāt Latvijas piļu un muižu unikālo kultūrvēsturisko vērtību, vienlaikus attīstot kultūrtūrismu un ar to saistīto infrastruktūru, kā arī pakalpojumus. Kopš biedrības dibināšanas gada, asociācijā ir 93 biedri, tostarp Kocēnu novada Kokmuižas pils komplekss un 
Dikļu pils. 

Kocēnu novada dome par “Piļu un muižu asociācijas” biedru kļuva 2016. gadā ar mērķi iegūt jaunu pieredzi kultūras mantojuma saglabāšanā, iesaistīties dažādās aktivitātēs un piedāvāt Kokmuižas stāstu un svētkus vēl plašākam interesentu lokam. 

Novada dome aktīvi iesaistās šī gada piļu un muižu apceļošanas akcijā, piedāvājot ekskursijas gidu pavadībā un aicinot apmeklētājus uz dažādiem pasākumiem. Tāpat šajā vasarā, sadarbībā ar Rundāles pils direktoru Imantu Lancmani, plānots veidot plašu izstādi par Eiropas pilīm. Īpaši aicināsim piļu un muižu apmeklētājus izbaudīt jau trešos Kokmuižas svētkus, kas norisināsies 2017.gada 9. septembrī, bet 28. oktobrī Leģendu nakts pasākumus.

Atgādinām, ka no 2017.gada 1.maija starts tika dots biedrības akcijai “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, kur ceļotājiem ir iespējams apmeklēt 69 Latvijas objektus un par apmeklējumu saņemt un krāt akcijas identifikācijas zīmes (zīmodziņus vai uzlīmes) SIA “Karšu izdevniecība”Jāņa sēta”” kartē “Latvijas pilis un muižas”. Kartē īpaši izcelti akcijas dalībnieki, iekļauti objektu apraksti un pievienota arī apceļotāju karte. Apceļotāji, kuri būs sakrājuši savā kartē vismaz 5 atzīmes, piedalīsies balvu izsolē, bet aktīvākie 50 apceļotāji saņems ielūgumu uz pasākumu Jaunpilī, kas norisināsies 2017.gada 25. novembrī. Akcija norisināsies līdz 28.oktobrim, vairāk informācijas par to www.pilis.lv.
Comments