Biedrība “Rebo” Rubenē izveidos pirmo bezmaksas veikborda skolu Latvijā

Publicēja 2015. gada 14. apr. 04:42Eva Eglīte   [ atjaunināts 2015. gada 14. apr. 06:15 ]

Lauku atbalsta dienesta (LAD) Ziemeļvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde ir apstiprinājusi biedrības „Rekreācijas biedrība Rebo” projektu „Ūdens sporta aktīvās atpūtas centra „Rancho parks” attīstīšana Rubenē pie ūdenskrātuves Mazais Ansis” (projekta Nr. 13-09-LL11-L413201-000012) un piešķīrusi Eiropas Savienības (ES) finansējumu projekta īstenošanai. Projekta publiskais finansējums ir 21940,11 EUR, bet kopējās izmaksas ir 30180,92 EUR apmērā. Līdzfinansējumu nodrošina būvuzņēmums “Plastik” (4700 EUR), Kocēnu novada dome (2024,68 EUR) un ātro kredītu salīdzināšanas portāls Cred24.lv (1516,13 EUR).

Projekta mērķis ir Kocēnu novada Rubenē izveidot pirmo bezmaksas veikborda skolu Latvijā, lai veicinātu ūdens sporta attīstību. Projekta ietvaros paredzēts iegādāties jaunu veikparka konstrukciju komplektu, 30 peldvestes veikparka un ūdensparka apmeklētāju drošībai, kā arī izveidot piepūšamo ūdens atrakciju parku bērniem. “Rancho parks” Rubenē ir Latvijā pirmais veikparks, kas sniegs bezmaksas pakalpojumus.

Drīzumā tiks izsludināts konkurss par pieteikšanos uzņemšanai veikborda skolā. Pirmā uzsaukuma mērķis būs veikt atlasi, lai atrastu talantīgākos un uzcītīgākos jauniešus, kuriem piedāvāt bezmaksas treniņu nodarbības un apmācības, palīdzēt piesaistīt sponsorus un sniegt nepieciešamo atbalstu, lai vietējie sportisti gūtu augstus panākumus.

Veikborda skolā pirmajā testa sezonā plānots apmācīt vairāk nekā 30 jauniešu. Apmācības tiks veiktas trīs disciplīnās - veikbords, veikskeits un ūdens slēpju frīstails (pēc audzēkņa izvēles). Papildus tam tiks veikta jauniešu apmācība par drošību uz ūdens un pirmās palīdzības sniegšanu. Latvijā veikskeits ir attīstības sākuma stadijā, un biedrības mērķis ir apmācīt interesentus un popularizēt šo sporta veidu Kocēnu novadā, Vidzemē un visā Latvijā.

Papildus veikborda skolas izveidei 2015. gadā biedrība “Rebo” iecerējusi arī turpināt sadarbību ar izglītības iestādēm, organizēt dažādus izglītojošus pasākumus, sarīkot grandiozas divu dienu veikborda sacensības Baltijas mērogā, kuru ietvaros norisināsies arī SUP’u spēles, turpināt portāla veiko.lv attīstību, kā arī parka infrastruktūras uzlabošanu.

Šobrīd parkā ir atjaunota pirmā veikborda līnija un uzlabota vadība ar radio pulti. Iegūts jauns veikborda inventārs no sporta inventāra veikala Boards.lv. Papildus saņemti kokmateriāli un terases dēļi no uzņēmuma “Byko-Lat”, kas biedrībai regulāri sniedz savu atbalstu parka darbības nodrošināšanā.

Rekreācijas biedrība „Rebo” dibināta 2010. gadā ar mērķi veicināt sporta attīstību Latvijā. 2015. gads būs jau ceturtā sezona, kad Kocēnu pagasta Rubenē pie ūdenstilpes Mazais Ansis darbojas biedrības izveidotais veikparks „Rancho parks”. Rancho parka teritorija ir publiski pieejama ikvienam interesentam.____________________________________________________
Komentārus un viedokļus iespējams izteikt sadaļā "DISKUSIJAS"


Comments