Biedrība ‘’Piedzīvojuma Gars’’ noslēdz projektu ‘’LEC Kocēni’’

Publicēja 2020. gada 1. nov. 22:44Kristers Blūms   [ atjaunināts 2020. gada 2. nov. 05:53 ]
Piedzīvojumu un neformālās izglītības biedrība ‘’Piedzīvojuma Gars’’ šī gada septembrī beigusi jau gandrīz divus gadu garu projektu ‘’LEC Kocēni’’, kura ietveros novada jaunieši devās 5 dienu apmācībās uz ‘’Piedzīvojuma Gars’’ bāzi un augsto virvju parku Ķeguma novadā, lai mācītos iemīlēt katru izaicinājumu. Pēc atgriešanās novadā tie tika izaicināti realizēt dažādas savas iniciatīvas, lai padarītu novada jauniešus laimīgākus. Laimīgākus skolā, mājās un novadā kopumā. Iniciatīvu realizēšanas daļā tika iesaistīta 8. klase no Kocēnu pamatskolas un 5. 6. 7. 8. un 9. klases no Dikļu pamatskolas.

LEC ir saīsinājums no Love Every Challenge, kas nozīmē Iemīli Katru Izaicinājumu. Projekta gaitā treneri izaicināja jauniešus uz visdažādākajām izdarībām, kā izveidot etīdes, kur jaunieši izspēlē cilvēka dzīves ciklu, kā arī izveidot skolas gaiteņu kartes un sagatavot tajās slēpņu spēles un citi. Par izpildītiem uzdevumiem jaunieši krāja budžetu savām iniciatīvām, kas padarītu klasi laimīgāku un risinātu dažādas klases vajadzības.    
Projekts LEC Kocēni noslēdzies 2020.gada septembrī. Projekta noslēguma aktivitātes aizkavējās Covid 19 noteikto ierobežojumu dēļ. 

Biedrība līdz ar šī gada oktobri jau uzsākusi realizēt nākošo Pumpurs projektu ‘’Arhitekts Dikļos’’, kur kopā ar jauniešiem no Dikļu pamatskolas turpināsim iesākto, bet mazliet citādi. Projekta mērķis ir jauniešiem ļaut piedzīvot kļūt par savas apkārtnes arhitektiem. Kopā ar jauniešiem zīmēsim kartes, apzināsimies to kā izjūtam Dikļu pagasta vietas un gatavosim apkārtnes maketu, lai modelētu idejas par to, kāda apkārtējā vide ir tagad un kāda tā varētu būt nākotnē. Ticam, ka jaunieši, kas iepazīst un iztēlojas savu apkārtni, uzņemas par to lielāku atbildību. 

Projekta mērķis ir veicināt jauniešu izaugsmi un līderības prasmju attīstību, kā arī kopumā vienkārši palīdzēt jauniešiem labāk justies savā klases un skolas vidē, lai mazinātu iemeslus pamest skolas pirms liecības saņemšanas.  Projektu līdzfinansē Izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenotais Eiropas Sociālā fonda projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, jeb PuMPuRS, sniedzot individuālu atbalstu jauniešiem skolās un palīdzot īstenot jauniešu neformālās izglītības iniciatīvas.

Comments