Biedrība “Budenbrokas muiža” uzsākusi darbību

Publicēja 2019. gada 5. nov. 00:05Kristers Blūms
Jau kopš 17. gs. Dikļu pagastā atradusies Budenbrokas muižas zeme, uz kuras vēlāk tapusi vēsturiskā apbūve, kas daļēji saglabājusies līdz mūsdienām. Līdz ar to šī gada pavasarī tika dibināta biedrība “Budenbrokas muiža”, kurā apvienojušies vietējie Budenbrokas iedzīvotāji, lai pētītu muižas vēsturi, rādītu to interesentiem, kā arī tīrītu un atjaunotu vēsturisko parku, un ienestu tajā jaunas vēsmas. Tāpat biedrības mērķis ir saglabāt esošās vērtības muižas ēkā un pilnveidot to, lai līdz šim aizmirstās un nevienam nevajadzīgās telpas tiktu apdzīvotas un piepildītas ar ekspozīciju par muižas apbūvi, vēsturi, cilvēkiem, kā arī periodu, kad ēkā darbojās mežniecība. Tāpat nākotnē plānots, ka muižas telpās būs pieejami apartamenti, kuros ikviens varēs nakšņot un atpūsties.

Lai biedrība spētu sasniegt iepriekš minētos uzdevumus, tā jau ir sākusi darbu pie projektu rakstīšanas, kas jau ir sekmējusies ar pirmo projekta apstiprinājumu. Šī gada 18. oktobrī tika parakstīts līgums ar Valmieras novada fondu, konkursa “Sev, tev novadam” ietvaros, par 1550 EUR lielu finansējumu, no kuriem 1240 EUR sedz Valmieras novada fonds. Finansējums plānots, lai sāktu Budenbrokas muižas parka atjaunošanu ar jauniem apstādījumiem, kā arī izveidotu atpūtas vietu ģimenēm, vietējiem iedzīvotājiem un arī tūristiem, kas iegriezīsies muižā. Jau nākamā gada pavasarī, Lielās talkas laikā, ikviens būs aicināts uz dārza sakopšanu un kopīgu apstādījumu veidošanu. 

Šobrīd biedrība aktīvi sadarbojas ar Kocēnu novada domi, lai veiksmīgi īstenotu savus mērķus. Ja arī jums ir kāds atmiņu stāsts vai materiāli par Budenbrokas muižu, vai vēlaties sniegt jebkādu atbalstu biedrības attīstībai, ar mums var sazināties: budenbrokumuiza@gmail.com vai +371 28644530.

Foto paraksts: Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš un biedrības “Budenbrokas muiža” valdes loceklis Toms Treimanis, parakstot līgumu par finansējuma piešķiršanu biedrības iesniegtajam projektam

Comments