Beverīnas roveru cilts pošas uz Zviedrijas kalniem

Publicēja 2018. gada 28. jūn. 01:26Kristers Blūms

«Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija» ir viena no lielākajām bērnu un jauniešu organizācijām Latvijā un arī vispasaules lielākās bērnu un jauniešu organizācijas «Wosm and Wagggs» sastāvdaļa. Šīs organizācijas skautu un gaidu vienības darbojas Kocēnu pamatskolā un Valmieras Viestura vidusskolā. Sasniedzot 16 gadu vecumu, jaunieši no šīm vienībām var kļūt par roveriem un pievienoties Beverīnas roveru ciltij. Šo aktīvo jauniešu dzīves un rīcības pamatā ir 10 pamatvērtības  — skautu un gaidu likumi, piemēram, skauts ir patiess, ir možs grūtībās.

Beverīnas roveru cilts pošas uz Zviedrijas kalniem
Skauti un gaidas ar cieņu izturas pret dabu, mācās prasmes, kas noder āra dzīvei: dodas pārgājienos, apgūst alpīnismu, mācās pirmo palīdzību, proti, pilnveido prasmes, kas nepieciešamas, lai izdzīvotu vienatnē un sadzīvotu ar dabu. Beverīnas roveru cilts apvieno mērķtiecīgus jauniešus, kas paši izvirza mērķus un uz tiem arī tiecas. Kopīgi īstenoti jau vairāki projekti — ekspedīcija «Gauja Aa», kurā roveri ar laivām mēroja ceļu no Gaujas iztekas līdz ietekai jūrā, tāpat noiets viss ceļš gar Latvijas jūras piekrasti (no robežas ar Lietuvu līdz Ainažiem), sadalot to posmos un nododot stafeti nākamā posma veicējiem, bet līdztekus tiem veiktas arī daudzas mazākas iniciatīvas.

Jaunieši uzkrājuši pieredzi un jūtas gana droši, lai īstenotu savu nākamo projektu «Aiz Polārā loka — ziemeļu aicinājums». Roveri plāno doties uz Zviedrijas kalniem un mērot ceļu pa Karaļu taku. «Ar katru nākamo projektu mēs vēlamies uzstādīt jaunas iespēju robežas. Mūsu portfolio ir noieta visa Latvijas jūras piekraste, ar kanoe laivām izbraukta visa Gauja. Zviedrijas ekspedīcija jau ir sarežģītāks organizēšanas un realizācijas projekts, bet esam gatavi. Ekspedīcijā dosies 15 jauniešu grupa vecumā no 16 līdz 28 gadiem,» stāsta viens no projekta vadītājiem Gundars Rudzītis, kas skautos darbojas jau no 8 gadu vecuma.

Pilnu rakstu lasi 22. jūnija laikrakstā!

Autors: Elīna Kristiņa


Comments