Bērzainē notiks svētdienas kino pēcpusdiena bērniem

Publicēja 2015. gada 20. okt. 04:17Elīna Upīte
Svētdien, 25. oktobrī, no plkst. 12.00 Bērzaines tautas namā notiks kino pēcpusdiena bērniem.

Tiks demonstrētas animācijas filmas “Joka pēc alfabēts” un “Lote un mēnessakmens noslēpums”, kā arī mākslas filma “Mammu, es tevi mīlu”.

Filma “Joka pēc alfabēts” tapusi filmu studijā RIJA ar Rīgas domes un Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pie filmas strādāja scenārija autore un māksliniece Indra Sproģe, galvenā animatore Taiga Zīle, kā arī citi RIJAS darbinieki. Neatņemama filmas sastāvdaļa ir tās pavadošā dziesma, ko sacerējis Renārs Kaupers. Filma ir īss un asprātīgs stāsts par peli un žurku, kas ikdienā viena otru ķircinādamas rausta aiz astes, tomēr beigās kopīgi priecājas par pasauli, kas ir košām krāsām un pārmaiņām pilna. Filmas galvenais mērķis – palīdzēt bērniem apgūt latviešu valodas alfabētu. Filmiņa, kurai mūziku sacerējis un kopā ar bērnu vokālo grupu “Nianse” iedziedājis Renārs Kaupers, bērniem alfabēta mācīšanos padarīs par jauku piedzīvojumu, turklāt filmas mīlīgie tēli sagādās prieku arī tad, ja alfabēts jau apgūts.

“Lote un Mēnessakmens noslēpums” ir pilnmetrāžas animācijas filma par skatītājiem jau pazīstamās dzīvespriecīgās suņu meitenes Lotes un viņas draugu piedzīvojumiem, meklējot noslēpumaino Mēnessakmeni. Lote un Klauss savā aizraujošajā ceļojumā satiek vairākus krāsainus un īpašus filmas varoņus. Katra no šīm tikšanās reizēm palīdz Lotei uzzināt ko jaunu par pasauli. 

Režisora Jāņa Norda uzņemtā drāma “Mammu, es tevi mīlu” ir dinamisks attiecību stāsts, kurā galvenie varoņi ir trīspadsmitgadīgs skolnieks Raimonds un viņa māte. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar vieglas uzvedības sievieti, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.


Comments