Bērnu apgleznotās atstarojošās vestes dāvinātas “neredzamajiem” gājējiem

Publicēja 2015. gada 8. jūn. 04:26Eva Eglīte
Projekta “Dzīvības veste”, kas atbalstu guva Valmieras novada fonda rīkotajā projektu konkursā “Sev, Tev, novadam”, ietvaros bērni no Kocēnu, Rūjienas, Rencēnu un Brenguļu sākumskolām apgleznoja atstarojošās vestes, vienu paturot sev, bet otru dāvinot SIA “VTU Valmiera”. Ap 100 vestēm, kas nes bērnu aicinājumu būt atbildīgiem, nonāk pie “neredzamajiem” kājāmgājējiem.

Iedzīvotājiem, kuriem, pārvietojoties pa ceļa braucamo daļu tumšajā diennakts laikā, atstarojošā veste ir nepieciešamība, tās dāvina SIA “VTU Valmiera” Kontroles daļas darbinieki.

Neliela daļa no bērnu darinājumiem nonāca arī Valkas novada Robežtirgū, kur tika izspēlētas Valkas Rotari kluba labdarības loterijā.

Kā pastāstīja SIA “VTU Valmiera” Kvalitātes vadības sistēmas un kontroles daļas vadītāja Lāsma Cukure, lai gan iedzīvotāji bija pārsteigti, par dāvanu tie lielākoties priecājās. Vēl bija vērojama arī tendence, ka šādi uzrunātajiem kājāmgājējiem somā bija atstarojošā veste, kuru tie tomēr bija izvēlējušies neuzvilkt. Uzņēmums aicina būt atbildīgiem, kā arī cer, ka bērnu darbiņi rosinās šo apģērba gabalu, tumšajā laikā atrodoties uz ceļa, valkāt.

Tam piekrīt arī uzņēmuma autobusa vadītāji, norādot, ka atstarojoša vestei ir ļoti liela nozīme, lai transportlīdzekļa vadītājs laikus pamanītu cilvēku un paspētu nobremzēt vai izvēlēties drošu apbraukšanas attālumu un ātrumu.

Pedagogi, kuri kopā ar audzēkņiem iesaistījās projektā “Dzīvības veste” norādīja, ka, lai gan skolā par drošību uz ceļa tiekot runāts, aktivitātes, kur bērni var līdzdarboties, palīdz vieglāk izprast noteikumus. “Bērniem bija skaidra ideja, ko grib zīmēt. Turklāt viņi gaidīja brīdi, kad tiks pie savas vestītes, jo vairākumam tādu nebija. Darbs tika veikts ar lielu rūpību. Zīmējām auto un traktorus, mājas un sniegavīrus, ziedus un putnus, košus un krāsainus. Ļoti ceram, ka, no sirds darinātas, tās iepriecinās valkātāju. Kopš šodienas esam pavisam droši - tumšajā laikā uz ceļa mēs būsim redzami,” pēc vestu demonstrējumiem Atstarojošo vestu modes skatē atzina Brenguļu sākumskolas direktore Sandra Kaufmane.

SIA “VTU Valmiera”, piedaloties Valmieras novada fonda Ziedotāju kluba projektu konkursā, ieguva finansējums auduma krāsu iegādei, kā arī uzņēmums dāvanā saņēma atstarojošās vestes.

Tuvojoties vasarai, laikam, kad garākas kļūst ne tikai dienas, bet arī pastaigas, SIA “VTU Valmiera” aicina būt atbildīgiem kājāmgājējiem un transportlīdzekļa vadītājiem. Turklāt kopš pērnā gada septembra spēkā stājušās izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos, kas nosaka, ka diennakts tumšajā laikā, pārvietojoties ārpus apdzīvotām vietām, gājējiem jāvalkā atstarojošas vestes vai apģērbs ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Savukārt autobraucējiem papildu drošībai Valmieras autoostā, SIA “VTU Valmiera” caurlaides punktā, kā arī Valkas, Smiltenes un Rūjienas autoostās ir pieejams tests ar alkometru.

Comments