“Bebruāris” Gaujas Nacionālajā parkā

Publicēja 2020. gada 9. febr. 00:58Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 9. febr. 00:59 ]
Enter Gauja sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi par godu 2020.gada dzīvniekam bebram izsludina akciju “Bebruāris”, kuras ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties kādā no trīs pārgājieniem Gaujas Nacionālajā parkā uz bebru mītnēm, foto konkursā, kā arī zīmējumu konkursā bērniem.

Pasākumu programma

Iepazīsti bebru, ieraugi tā dzīvesvietu izstaigājot Gaujas Nacionālā parka gravas un mežus gida pavadībā, ieklausies stāstījumā par bebra dzīvi, uzzini, kāpēc bebrus medī, vai tos ēd un galu galā noskaidro, vai bebrs ir mūsu draugs? Pavadi laiku svaigā gaisā un uzzini daudz ko jaunu, piedaloties kādā no šiem pārgājieniem kopā ar ģimeni un draugiem:

  • 22.02. "Bebruāris Strīķupes krastos" , pārgājiens kopā ar gidi Sigitu Klētnieci un Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu Jāni Bušu: “Vai esi redzējis, kā notiek viens no dabas brīnumiem? Tiekamies īpašā pārgājienā, lai vērotu bebru radīto pasauli Gaujas Nacionālā parka burvīgajā Strīķupē. Ceram, ka laika apstākļi būs piemēroti un mēs varēsim ieraudzīt alu saimnieku, ja ne, tad bebru pilsētas radīto infrastruktūru gan apsolu Jums parādīt!” Vairāk: https://www.entergauja.com/lv/jaunumi-un-notikumi/notikumi/2020/bebruara-pargajiens-gar-strikupi
  • 23.02. Bebruāra pārgājiens Bīriņu pils parkā, kopā ar pils saimnieci Solvitu Muižnieci: “Bīriņu Pils ansambļa parks izvietojies uz kāpām līdzīgiem pauguriem, kuru ielejās mīt grāvji, tērcītes, dīķi. Parks noslēdzas pie pilnīgi līdzenām kūdrainām pļavām, kurās atkal paveras plaša grāvju sistēma Bebru paradīzei. It kā. Laipni lūgti ieskatīties cilvēka un bebra kopā būšanās un nebūšanās!” Vairāk: https://www.entergauja.com/lv/jaunumi-un-notikumi/notikumi/2020/bebruara-pargajiens-birinu-pils-parka 

Akciju “Bebruāris” organizē Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrība “Enter Gauja” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi. Materiāls tapis Klasteru Programmas projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/009 “Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera attīstības 2. posms” ietvaros.

Kocēnu novada pašvaldība ir viena no Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrības "Enter Gauja".
Comments