Barikāžu atceres pasākumā Rīgā piedalīsies arī barikāžu dalībnieki no Kocēnu novada

Publicēja 2016. gada 15. janv. 00:49Eva Eglīte   [ atjaunināts 2016. gada 15. janv. 00:50 ]
Sestdien, 16. janvārī, ar Kocēnu novada domes atbalstu uz 1991. gadā notikušo barikāžu atceres pasākumu “Bulvārī brīvība” Rīgā dosies arī barikāžu dalībnieki un interesentu grupa no Kocēnu novada pagastiem. Pasākumu apmeklēs arī skolēni no Jaunburtnieku pamatskolas un J.Neikena Dikļu pamatskolas. Plānots, ka grupa izstaigās arī ceļu no Brīvības pieminekļa līdz barikāžu laikā bojāgājušo piemiņas akmeņiem Bastejkalnā. Skolēniem paredzēts arī pedagogu sagatavots stāstījums par tā laika nozīmīgajiem notikumiem, kā arī iespēja ieklausīties sarunās un atmiņās, ar kurām dalīsies barikāžu dalībnieki.

Pasākumu Rīgā organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Kultūras ministriju un 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrību. Pasākuma režisori: Juris Jonelis un Uģis Brikmanis.

1991. gadā no 13. līdz 27. janvārim Rīgā notika atjaunotās neatkarīgās Latvijas aizsardzības pasākumi, kuri tiek apzīmēti kā Barikāžu laiks. Pēc PSRS karaspēka uzbrukuma Viļņas televīzijas torņa aizstāvjiem, Rīgā nozīmīgu ēku aizsardzībai tika organizēta smagsvara tehnika no lauku saimniecībām un mazpilsētām. Rīgas vecpilsētā būvēja aizsardzības sienas no betona bluķiem, baļķiem. Barikāžu aizstāvju nevardarbīgā pretošanās pievērsa starptautiskās sabiedrības uzmanību notikumiem Baltijā.

Daudzi no barikāžu laika dalībniekiem par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991. gada janvārī – augustā ar 1991. gada barikāžu piemiņas zīmes valdes lēmumu apbalvoti ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Comments