Atzinīgi novērtē vēlēšanu komisiju pašvaldībās darbu

Publicēja 2019. gada 5. febr. 00:26Elīna Upīte
31. janvārī notika Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) konference “Atvērta sadarbība inovācijām”, kuras noslēgumā tika piešķirtas LATA Gada balvas tiem, kas ir celmlauži atvērto informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā.

Balvas saņēmēju vidū bija arī Centrālā vēlēšanu komisija, kas ieguva pirmo vietu kategorijā “atvērtākā iestāde publiskajā sektorā”. Centrālajai vēlēšanu komisijai balva piešķirta par visu deputātu kandidātu un vēlēšanu rezultātu datu pieejamības nodrošināšanu atvērto datu formātā. “Tas apliecina, ka Latvija iestājas par demokrātisku un caurskatāmu vēlēšanu norisi,” teikts LATA izplatītajā informācijā presei.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars, saņemot balvu, norādīja, ka digitālā vide paver jaunas iespējas vēlēšanu rezultātu apkopošanai un publicēšanai, taču tāpat jaunas iespējas digitālajā vidē pieprasa no lietotājiem arī jaunas prasmes šādu dinamisku informāciju uztvert un lietot. Šo prasmju attīstīšana ir virziens, pie kura jāstrādā nākotnē. “Vēlēšanu naktī jau mēs – vēlēšanu administratori - nedarījām neko jaunu, to pašu, ko pirms 100 gadiem, taču digitālā vide un jaunās tehnoloģijas ir tās, kas ļauj padarīt balsu skaitīšanu un rezultātu publicēšanu ātrāku un visiem publiski pieejamu.”

Arnis Cimdars: “Mēs labi apzināmies, ka vēlēšanu rezultātu apkopošana nesākas Centrālajā vēlēšanu komisijā, tā sākas vēlēšanu iecirkņos un pašvaldībās. Bez vēlēšanu iecirkņu pašvaldībās atbalsta, sapratnes, ieguldītā darba un entuziasma vēlēšanu rezultātus nemaz nevarētu apkopot. Līdz ar to uzskatu, ka šī ir visu mūsu kopīgi nopelnīta balva, ar ko arī Jūs no sirds apsveicu un novēlu tikpat labu un konstruktīvu sadarbību arī nākotnē!”
Comments