Atvērtās dienas projektā "Dārza pērles" augustā arī Kocēnos

Publicēja 2019. gada 23. jūl. 22:30Kristers Blūms
Kocēnu novada pašvaldība kā projekta partneris piedalās Vidzemes Tūrisma asociācijas īstenotajā Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Dārzu tūrisma piedāvājuma dažādošana Igaunijā un Latvijā”. 

Projekta mērķis ir, apvienojot vairāk nekā 50 brīnišķīgus dārzus un parkus gan Latvijā, gan arī Igaunijā, izveidot jaunu tūrisma maršrutu “Dārza Pērles”. Maršrutā iekļauts arī Kocēnu novads un tajā esošā Kokmuižas pils kompleksa teritorija.

2019. gada augustā Latvijā un Igaunijā notiek Atvērtās dienas projekta  ''Dārza pērlēs'' teritorijās. Dažādi pasākumi plānoti arī Kocēnos:
2. augustā plkst. 13:00 norisināsies kopīga ekskursija pa Kokmuižas kompleksu un dārzu Kocēnu novada tūrisma speciālista – gida Toma Treimaņa pavadībā.

Dienas gaitā plānotas arī dažādas radošas aktivitātes "Sudrabkalnu Viesistabā" – vietā, kur mājo māksla, miers un harmonija.  No Kokmuižas līdz ''viesistabai'' būs iespēja nokļūt ar laivu, tāpat tur norisināsies dažādas radošās darbnīcas(puķu pakaramo veidošana, "Dārza pērles" kroņa veidošana)

Pieteikšanās ekskursijai rakstot uz turisms@kocenunovads.lv.

Protams, arī 3. - 4.augustā, kā arī jebkurā citā dienā, aicinām apmeklēt Kokmuižas promenādi un parku!

Projekta "Dārza pērles" ietvaros izveidotais maršruts apvienos tādus parkus kā Turaidas muzejrezervātu, Rakstnieku parku Amatas novadā, Ternejas un Endzeles parkus Rūjienas novadā, muižu parkus, kā Valmiermuižas, Oleru muižas, Vecgulbenes muižas, Kokmuižas parku, Igaunijā: Sangastes muižas, Rapinas muižas, Testamā muižas, kā arī vairākus privātus dārzus gan Latvijā, gan Igaunijā. Projektā iesaistījušās 10 organizācijas no Latvijas un 7 no Igaunijas, kas kopīgi apvieno vairāk nekā 50 dārzus.

Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija, tā kopējais budžets ir 749 755 EUR, no kuriem 637 291,75 EUR līdzfinansē Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programma. Projekts norisinās 24 mēnešus no 01.05.2018 līdz 30.04.2020.

Atvērtās dienas projektā "Dārza pērles" Latvijā un Igaunijā notiek 2.-4.augustā. Aicinām apmeklēt arī citus pasākumus. Vairāk informācijas: Vidzeme.com un Estoniangardens.ee. Pasākumi tiek rīkoti Interreg Igaunijas - Latvijas programmas projekta “Dārza pērles” ietvaros. 
Projekta mērķis ir attīstīt dārza tūrismu Latvijā un Igaunijā un veicināt Latvijas un Igaunijas kā vienota dārzu tūrisma galamērķa atpazīstamību.

Comments