Atrašanās uz ledus - bīstami dzīvībai

Publicēja 2021. gada 18. marts 05:42Elīna Upīte
Lai arī pēdējās dienās vairākkārt izskanējuši aicinājumi nekāpt uz ledus, tomēr ir makšķernieki, kas turpina riskēt ar savu dzīvību. Šāds gadījums šodien norisinājās Kocēnos, kurā kāda persona atradās uz ūdenstilpes ledus un nodarbojās ar zemledus makšķerēšanu, turklāt šo nodarbi apvienoja ar alkoholisko dzērienu lietošanu.

Tā kā uz vairākkārtējiem Kocēnu novada pašvaldības policijas aicinājumiem nokāpt no ledus persona nereaģēja, tika izsaukts Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Ar glābēju palīdzību persona tika nogādāta krastā un likumā noteiktajā kārtībā tiks saukta pie atbildības.

Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 9. pantā noteikts, ka par atrašanos uz iekšzemes publiskās ūdenstilpes vai jūras piekrastes ūdenstilpes ledus, ja tas ir aizliegts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā (Kocēnu novada domes 23.12.2020. lēmums), piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz divdesmit naudas soda vienībām.

Kocēnu novada pašvaldības policija atkārtoti vērš iedzīvotāju uzmanību, ka atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami! Būtiski ir ņemt vērā, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo biežās laika apstākļu maiņas, mijoties salam ar atkusni, ledus izturību mazina.

Aicinām iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību. Ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112.
Comments