Atklāta Kocēnu novada kultūras pasākumu sezona

Publicēja 2017. gada 3. apr. 04:31Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 3. apr. 04:32 ]
2017.gads Kocēnu novadā veiksmīgi sācies arī kultūras jomā. Aizvadīts Zvaigznes dienas pasākums novada senioriem, 1991.gada barikāžu laikam veltītie pasākumi, “Kocēnu novada sporta laureāts” un uzņēmēju apbalvošanas ceremonija, skolu konkurss “Mazā zeltene 2017”, Frakofonijas dienām veltītās aktivitātes un deju koncerts Vaidavā, kā arī citi. Taču Kocēnu novada kultūras sezona vēl tikai sāksies.

Pirmajās Lieldienās, 16.aprīlī, Kocēnu novads tradicionāli pulcēs mazus un lielus Lieldienu svētku svinētājus pasākumā “Kocēnu pavasaris 2017”, lai kopīgi izbaudītu dažādas dienai veltītās aktivitātes. Tāpat amatnieki, mājražotāji un zemnieki piedāvās iespēju iegādāties dažādus Latvijā darinātus labumus. Pasākums norisināsies sākot no pl.10.00 Kocēnu novada Kocēnos.

No 5. līdz 7.maijam velo un kino mīļiem jau otro gadu būs iespēja piedalīties festivālā “Kino Pedālis”. Tas ir unikāls pasākums ar to, ka dalībniekiem būs iespēja baudīt pop – up kinoteātrus Valmierā un tās apkaimē, tai skaitā arī Kocēnu novadā, mērojot ceļu uz kinoteātriem ar velosipēdiem.

Vasaras pasākumu sezonu ievadīs Baznīcu nakts, kas visā Latvijā norisināsies 2.jūnijā. Tajās jau trešo gadu iesaistīsies arī Kocēnu novada Rubenes baznīca. Baznīcu naktī apmeklētājiem tā būs atvērta līdz pat pusnaktij, piedāvājot daudzveidīgu programmu.

Pirmo reizi Kocēnu novada Dikļos no 28.jūnija līdz 1.jūlijam norisināsies Pasaules koklētāju nometne. Uz to aicināti piedalīties visi pasaules koklētāji, lai vairāku dienu garumā nodotos etnogrāfiskās kokles spēlei. Tāpat tiks nodrošinātas meistarklases tiem, kas vēlēsies apgūt tradicionālās kokles spēlēšanu. Kokļu nometnes dalībnieki sniegs koncertus Zilākalnā, kā arī turpat Dikļos.

Tāpat 1.jūlijā Dikļu dabas koncertzālē norisināsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Modelēšanas koncerts. Tajā pulcēsies kopā ap 2 000 koru dziedātāju, ap 150 pūtēju orķestru dalībnieku un ap 300 dejotāju, lai pilnībā izpildītu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta repertuāru.

8.jūlijā Kocēnu novada Dikļos norisināsies "Dikļu pils Sajūtu festivāls". Festivāla koncepts paredz ne tikai muzikālu baudījumu, bet arī garšas ceļojumu un perfomances no izciliem pavāriem visas dienas garumā. 

Jau trešo reizi 9.jūlijā Kocēnu novada Rubenē norisināsies pasākums “Indriķa diena”. Tas tiek organizētas par godu savulaik Imeras katoļu priesterim Indriķim (Henricus de Lettis), kas sarakstījis bagātīgāko no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latviijas un Igaunijas teritoriju – Indriķa Livonijas hroniku. Pasākuma laikā norisināsies dažādas aktivitātes ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar vēsturiskajām liecībām un paaudzēs mantotajām kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Aizvadītā gada starptautiskā keramikas simpozija “Mālēdiens” iedvesmots, arī šogad, 15.jūlijā Vaidavas ezera krastā norisināsies "Mālēdiena festivāls", kur ar mālu, ēdienu, mūziku un aktivitātēm svaigā gaisā, varēs ļauties īstai vasaras brīvdienu garšai.

Kā jau katru gadu, arī šogad, 28.jūlijā Rubenes baznīcas dārzā notiks Vasaras nakts koncerts. Šoreiz koncerta apmeklētājus plāno pārsteigt ar vēl nedzirdētām klasiskās mūzikas skaņām.

12.augustā Kocēnu novada Dikļos jau 21.reizi norisināsies “Spēlmaņu svētki”, kurā pulcēsies amatierteātri no visas Latvijas, tai skaitā arī Kocēnu novada amatierteātris. Ikviens interesents būs laipni aicināts apmeklētu amatierteātru iestudētās izrādes.

Turpinot Kocēnu novada tradīcijas, arī šogad, 2017.gada 9.septembrī norisināsies plaši apmeklētie Kokmuižas svētki, kas pulcē ļaudis teju no visas Latvijas. Katru gadu Kocēnu novads piedāvā bagātīgu kultūras programmu, tā veidota caurvijot senlaicīgo ar mūsdienu kultūru, rosinot izzināt un atklāt senās Kokmuižas teritoriju un atdzīvināt vēstures stāstus.

Bagātīgo kultūras sezonu Kocēnu novadā noslēgs 28.oktobrī Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētais pasākums “Leģendu nakts”. Šogad arī Kokmuiža aicinās viesus baudīt īpašu gaisotni un aizraujošus pasākumus.

Paralēli lielākajiem tradicionālajiem un jaunajiem pasākumiem norisināsies vēl daudzi citi. Tiks organizēti Latvijas valsts svētku pasākumi, kā piemēram pasākumi, kas veltīti Latvijas Repubikas Neatkarības atjaunošanas dienai, Eiropas kultūras mantojuma dienai, Latvijas Republikas proklamēšanas dienai, u.c.

Tuvojoties pasākuma norises laikam, informācija par tiem tiks atjaunota un papildināta Kocēnu novada mājas lapā, pašvaldības informatīvajā izdevumā “Kocēnu Novada Vēstis”, novada sociālo tīklu kontos, kā arī medijos u.c.
Comments