Atklās Kocēnu pagasta publisko bērnu rotaļu laukumu

Publicēja 2015. gada 27. maijs 13:40Eva Eglīte   [ atjaunināts 2015. gada 29. maijs 03:44 ]

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, pirmdien, 1. jūnijā, plkst. 18.00 notiks Kocēnu pagasta publiskā bērnu rotaļu laukuma atklāšanas pasākums pirmsskolas izglītības iestādes „Auseklītis” teritorijā. Pasākumu ar svinīgu lentes pārgriešanu un uzrunu atklās Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, bērni kopā ar vecākiem varēs iesaistīties jautrās un interesantās aktivitātēs, būs arī svētku kliņģeris. Visi laipni aicināti un gaidīti!

Jau vēstīts, ka Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Auseklītis" teritorijā Kocēnos noslēgušies bērnu rotaļu laukuma kompleksa labiekārtošanas darbi. Uzstādīti divi vingrošanas komplekti - lielais un mazais, kas sastāv no zviedru sienas, pievilkšanās stieņa, alpīnistu sienas, vingrošanas riņķiem, rāpšanās sieta, basketbola groza un vingrošanas virves, smilšu kaste, šūpoles, kā arī kombinētais aprīkojums ar divvietīgām šūpolēm uz atsperēm un atpūtas solu. Izveidota arī norobežojoša sētu un iesēts zāliens.

Rotaļu laukuma aprīkojums paredzēts bērnu līdzsvara un telpas izjūtas, kā arī fiziskā spēka attīstīšanai. Jaunais rotaļu laukuma komplekss būs pieejams ne tikai PII „Auseklītis" audzēkņiem, bet arī ikvienai ģimenei ar bērniem. Rotaļlaukuma komplekss ir paredzēts bērniem līdz 8 gadu vecumam, un laukumiņā bērni drīkstēs uzturēties tikai vecāku klātbūtnē.  

Lauku atbalsta dienesta Ziemeļvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde Kocēnu novada domes projektam „Rosinošas rotaļas rītdienai" (Nr. 13-09-LL11-L413201-000011) piešķīra Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu 6876,42 EUR apmērā. Projekta kopējās izmaksas ir 9244,97 EUR, no kuriem 2368,55 EUR ir Kocēnu novada domes līdzfinansējums. Rotaļu laukuma aprīkojuma piegādi un uzstādīšanu veica SIA „Ksil Baltic".

Jaunizveidoto rotaļu laukumu no PII „Auseklītis" teritorijas atdala sēta ar divām ieejām, no kurām viena, kas ved uz bērnudārza teritoriju, būs aizslēgta. Šim mērķim pašvaldība piešķīra papildu finansējumu 2410 EUR apmērā.        

Comments