Atklāj SIA “VTU Valmiera” 70. jubilejas izstādi

Publicēja 2015. gada 3. nov. 06:30Eva Eglīte
Otrdien, 3.novembrī, Valmieras muzejā atklāja SIA “VTU Valmiera” 70.jubilejai veltītu izstādi. Interesenti izstādē varēs uzzināt uzņēmuma vēstures līkločus, sākot no tā dibināšanas 1945.gadā līdz mūsdienām.

Kā mainījās pilsētas sabiedriskā transporta piedāvājums no dažiem ormaņiem 19. un 20.gadsimta mijā līdz iespējai izmantot ar motoru darbināmus autobusus un taksometrus; kā veidojās uzņēmums; kā attīstījies tā transportlīdzekļu parks; kas bijis pie uzņēmuma vadības stūres; kas vēl bez sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanas ir uzņēmuma pakalpojumu klāstā; kas ir šoferi – miljonāri; kā attīstījušās uzņēmuma filiāles – Rūjienas, Smiltenes un Valkas autoostas; kā mainījies Valmieras pilsētas maršrutu autobusu tīkls; kāds uzņēmums ir pašlaik – uz šiem un vēl citiem jautājumiem atbildes varēs rast, apmeklējot izstādi.

Valmieras muzeja sagatavotā izsmeļošā informācija papildināta ar fotogrāfijām, kuru uzņemšanas laika nogrieznis ir no 1945. līdz 2015.gadam. Atmiņstāstos vēstīts, ka sākotnēji dažiem transportlīdzekļiem nebija logu tīrāmie un pat pagriezienu rādītāju, nebijis nekas neparasts, ka pasažieri autobusu palīdzējuši iestumt, ja tas noslāpis, rezerves daļas deficīta laikos bijušas zelta vērtē, savukārt sagādnieki atjautības un gudrības dēļ pielīdzināmi dārgumu medniekiem.

Par SIA “VTU Valmiera” šajā desmitgadē svarīgākajiem notikumiem, kas papildināti ar atmiņstāstiem un interesantiem faktiem no krietni senākiem laikiem, varēs lasīt uzņēmuma 70.jubilejai veltītajā grāmatā, kas interesentiem būs pieejama bibliotēkās, sākot no šī gada nogales.

Izstādes būs apskatāma līdz novembra beigām. Ieeja – bez maksas.
Comments