Atjauno dabas tūrisma infrastruktūru Sietiņiezī, objekts uz laiku slēgts

Publicēja 2015. gada 26. maijs 23:50Elīna Upīte
Šajā gadā daudzviet Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, t.sk. Gaujas nacionālajā parkā, ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra. Darbi sākušies arī teritorijā, kas ieskauj Latvijā lielāko baltā smilšakmens atsegumu – Sietiņiezi, kas atrodas Kocēnu novadā.

Tur tiks labiekārtotas takas 565 metru garumā, t.sk. veikta takas seguma uzlabošana 306 metru garumā, lai padarītu unikālo dabas objektu drošāk un ērtāk pieejamu un pasargātu to no iespējamās nelabvēlīgas apmeklētāju ietekmes. Šo darbu laikā pieeja Sietiņiezim slēgta.

Projekta ietvaros tiks labiekārtota arī atpūtas zona ar jaunu galdu un soliem, izbūvēta jauna nojume un tualete, taps jauna laivu novilkšanas vieta, laipa un kāpnes uz to.

Būvniecības darbi jāpaveic līdz šā gada 30.novembrim. Tos iepirkuma rezultātā uzticēts veikt SIA “Vidzemes energoceltnieks”.

Dabas aizsardzības pārvalde atvainojas par neērtībām. Vienlaikus aicinām būt saudzīgiem pret unikālo dabas objektu un ievērot ierobežojumus tā apskatei. Gaidīsim apmeklētājus pēc infrastruktūras atjaunošanas pabeigšanas.

* Infrastruktūras atjaunošanas darbi tiek veikti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. II kārta” ietvaros.
Comments