Atdzimst tradīcijas – Kokmuižas svētki jau trešo gadu

Publicēja 2017. gada 20. jūl. 00:09Krista Gromova
2017. gada 9. septembrī Kocēnu novada Kocēnos norisināsies jau trešie Kokmuižas svētki, kas turpinās iedzīvināt Kokmuižas kultūrvēsturisko mantojumu un visas dienas garumā apmeklētājiem piedāvās plašas atpūtas iespējas, kā arī daudzveidīgu kultūras programmu.

Šī gada svētku tēma ir “Laiks”. Šogad Kokmuižas svētki būs veltīti senās unikālās teritorijas atklāšanai, atdzīvinot vietējos un meklējot jaunus stāstus un izaicinājumus.

Aktivitātes norisināsies ne tikai Kokmuižas pilī un skaisti iekoptajā pils parterā, bet arī pie vēsturiskās Kokmuižas alus darītavas un muižas kompleksa ēkas – senā zirgus staļļa.

Svētkus jau 8. septembrī ieskandinās pagalmu uvertīras, kuras organizēt būs iespēja pašiem iedzīvotājiem. Savukārt Kokmuižas svētku laikā paredzēti pasākumi visdažādākajām gaumēm un vecuma grupām. Darbosies muižas tirgus un darbnīcas, apmeklētājiem būs iespēja piedalīties gan sportiskās aktivitātēs un doties ekskursijās, gan nesteidzīgi baudīt skanīgus un muzikālus priekšnesumus, koncertus un izstādes. Īpašu mākslas baudījumu apmeklētājiem būs iespēja gūt senajā zirgu stallī, kurā griestus rotās debesis, bet telpas iekšpusē būs iespēja atklāt stikla mākslu – materializētas un materiālas pasaules vizualizācijas. Pasākumu noslēgs svētku koncerts un balle.

Ņemot vērā to, ka šis gads aizrit “Eiropas gastranomijas reģiona” zīmē, aktualizējot gastronomisko tūrismu, arī Kokmuižas svētku laikā par gastronomisko baudījumu rūpēsies populārākie restorānu šefpavāri, lauku saimniecības un tirgotāji.

Kokmuiža ir daļa no Latvijas piļu un muižu asociācijas akcijas “Apceļo Latvijas pilis un muižas”, tāpēc aicinām apmeklēt Kokmuižas svētkus, Kokmuižu un tās teritoriju.

Papildus informācija par Kokmuižas svētkiem – Kocēnu novada mājas lapā www.kocenunovads.lv, sociālajos tīklos u.c.
Comments