Atceres pasākumi pieminot 1991. gada barikāžu laiku

Publicēja 2017. gada 13. janv. 01:36Krista Gromova
Šodien 2017. gada 13. janvārī visā Latvijā sāks pieminēt Barikāžu laikus. Kocēnu novadā atceres pasākumi, kas veltīti 1991. gada Barikāžu dienām norisināsies no 16. janvāra līdz 31. janvārim.

Šogad aprit 26 gadi kopš 1991. gada Barikāžu dienām, kurās neatkarības atbalstītāji iestājās pret militārām akcijām, lai aizstāvētu savu zemi un nepieļautu padomju varas atjaunošanos. Pieminot 1991. gada tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīžus Kocēnu novadā tiks organizēti pasākumi: 
          • No 16. - 31. janvārim Bērzaines pagasta bibliotēkā būs iespējams noskatīties dokumentālās filmas, kas atspoguļo tā laika notikumus - “Tēva barikādes”, “Gvido Zvaigzne”, “Sausio Mūšis”, “Provokācijas anatomija” un “Barikādes: Būt vai nebūt Latvijai”. 
          • 20. janvārī plkst. 12.00 Kokmuižas pils parterā pie saules pulksteņa norisināsies piemiņas ugunskura iedegšana kopā ar Kocēnu novada pašvaldības pārstāvjiem, Kocēnu pamatskolas un PII “Auseklītis” audzēkņiem, kā arī Kocēnu 38. skautu vienību. Plānots, ka ugunskurs degs visas dienas garumā, un ikviens ir aicināts vienoties atceres liesmas saglabāšanā, piemetot savu pagalīti. Piemiņas ugunskuram būs nodrošināta godasardze – Kocēnu 38. skautu vienība. 
          • 20. janvārī plkst. 17.30 turpat Kokmuižas pils parterā uz Barikāžu laika sarunām pie ugunskura un siltas tējas tiksies Barikāžu laka biedri, lai dalītos savos stāstos un atmiņās par piedzīvoto. 
          • Tāpat visas dienas garumā Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā būs apskatāma Alekseja Koziņeca fotoizstāde par Barikāžu laika notikumiem. 
          • 20. janvārī plkst. 17.00 tiks iedegts 1991. gada Barikāžu laika atmiņu ugunskurs Dikļos – Vika pasaku parkā. 
Iedzīvotāji ir laipni aicināti apmeklēt šos pasākumus, lai godinātu tos, kas iestājās par mūsu zemes un mūsu brīvību. Tāpat pieminot nevardarbīgās pretošanās upurus – policistus Sergeju Konoņenko un Vladimiru Gomonoviču, skolnieku Ediju Riekstiņu un kinooperatoru Andri Slapiņu, kā arī Gvido Zvaigzni.
Comments