Ar vēsturisko Valmieras BMX taku izbraukšanu aicinām ieskandināt velo/kino festivālu “Kino Pedālis”

Publicēja 2017. gada 20. apr. 01:52Krista Gromova
22.aprīlī plkst. 14.00, ieskandinot velo/kino festivālu “Kino Pedālis”, aicinām pievienoties velobraucienam, lai kopā ar Latvijas BMX braucējiem izbrauktu Valmieras vēsturiskās BMX takas. Pēc brauciena kafejnīcā “Tērbata”, piedaloties filmas režisorei Kristīnei Garklāvai, būs iespējams noskatīties filmu par leģendāro BMX braucēju, valmierieti Māri Štrombergu.


Lai ieskandinātu velo/kino festivālu “Kino Pedālis”, kurš Valmierā notiks jau maija sākumā, aicinām doties kopīgā izbraucienā ar velosipēdiem, lai iepazītu vēsturiskās Valmieras BMX takas. Brauciena maršruts izstrādāts sadarbībā ar BMX treneri Ivo Lakuču. Tas ļaus iepazīt vietas kur pašlaik trenējas mūsu olimpieši un pieredzēt to, kur Valmierā aizsākās BMX kustība. Līdzīgi kā festivāla velo brauciens, arī šis maršruts būs balstīts uz interaktīvu spēli, kas brauciena laikā gan vadīs, gan izklaidēs. Tādēļ jo īpaši svarīgi pirms brauciena uzlādēt savu mobilo telefonu.

Brauciena ilgums paredzēts no trīs līdz četrām stundām. Pēc brauciena visi aicināti un kafejnīcu “Tērbata”, kur, piedaloties režisorei Kristīnei Garklāvai, tiks izrādīta filma „Māris Štrombergs”. Filma ir par leģendāru sportistu, kuram izdevies paveikt ko tādu, ko spējis tikai retais šīs planētas sportists. Divas reizes viņš kļuvis par olimpisko čempionu, ierakstot Latvijas vārdu BMX vēsturē ar zelta burtiem. Tiekamies 22.aprīlī plkst. 14.00 pie Valmieras Tūrisma informācijas centra, Rīgas ielā 10.

Par festivālu “Kino Pedālis”

Festivāls “Kino Pedālis” no 5.- 7.maijam norisināsies Valmierā un Kocēnu, Burtnieku novadā. Festivāla unikālais formāts ir kino baudīšana īpaši iekārtotos pop – up kinoteātros, Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē. Dalībnieki uz kinoteātriem aicināti doties ar velosipēdiem, ļaujot izbaudīt riteņbraukšanu neparastā duetā ar filmu baudīšanu. Festivāls tiks noslēgts ar kopīgu braucienu Valmieras centrā, kad starts tiks interaktīvai spēlei – piedzīvojumu velo braucienam pa Valmieras un apkārtējo novadu skaistākajam vietām trīs maršrutos: “Ģimeņu pedālis” (ap 10 km), “Puspedālis” (ap 20 km) un “Dižpedālis” (45 km). Maršrutu virziens šogad ir noslēpumu miglā tītais Zilaiskalns. Par visu vairāk iespējams uzzināt: www.kinopedalis.lv

Biļetes

Biļetes uz visām trim festivāla dienām iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.bezrindas.lv . Biļešu cenas: 10 EUR ( individuālā biļete), 33 EUR ( draugu biļete 4 personām), 25 EUR ( 2 pieaugušie un viens vai vairāk bērni līdz 18 gadiem), 7 EUR (studentu biļete). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Biļetes varēs iegādāties arī pasākuma dienā uz vietas.

Pasākumu rīko aktīvā tūrisma centrs “Eži” ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un “Valmiermuižas alus” darītavu.
Comments