Arta Renāte Rulle - Latvijas čempione orientēšanās uz slēpēm vidējā distancē

Publicēja 2016. gada 22. febr. 23:03Elīna Upīte
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 20. - 21. februārī, Alūksnes novada Veclaicenes pagasta Kornetu pļavās divās dienās tika izcīnītas pirmās 2016. gada Latvijas čempionātu medaļas orientēšanās sportā.

Par spīti nepastāvīgajiem laika apstākļiem, organizatori, netaupot laiku un pūles, bija sagatavojuši trases atbilstoši sacensību statusam un Latvijas labākie ziemas orientieristi varēja godam sadalīt godalgas sprinta un vidējās distances sacensībās.

Vidējā distancē W16 grupā 15 dalībnieču konkurencē Latvijas čempiones titulu izcīnīja Bērzaines pagasta iedzīvotāja Arta Renāte Rulle, kura 5,3 km garo distanci ar 12 kontrolpunktiem veica 44 minūtēs un 7 sekundēs.

Sprinta distancē, kurā bija jānoslēpo 2,6 km un jāatrod 9 kontrolpunkti, A.R.Rulle izcīnīja 2. vietu ar rezultātu 19:39.

Kā informē Latvijas Orientēšanās federācija, vīriešu elites sacensībās uzvarēja Andris Kivlenieks. 4,0km garo sprinta distanci Latvijas čempions pieveica pa 19:13, kas bija par 16 sekundēm ātrāk nekā Naura Raizes (Madona BJSS/OK Arona) uzrādītais rezultāts. Trešo vietu, atpaliekot jau 1:50, izcīnīja pieredzējušais Toms Veits (OK Purva bridējs). Vidējā distancē pirmās divas vietas bija nemainīgas, taču A.Kivlenieka pārsvars pār N.Raizi 9,6km garajā distancē sasniedza 3:57. Trešo vietu aiz kluba biedra N.Raizes ieguva Jānis Baunis. Abas dienas ceturtajā vietā palika Edgars Bričonoks (Kāpa OK/Carnikavas novads).

Dalībnieku skaitu krietni kuplināja Lietuvas orientieristi, kuriem šīs sacensības arī bija nacionālais čempionāts, un pāris igauņi. Sieviešu konkurencē ātrākās bija kaimiņvalstu sportistes, taču Latvijas čempiones titulu sprintā ieguva Dina Zobena, kura pārspēja madonietes Sigitu Lapsiņu un Zani Čamani. Vidējā distancē sudraba un bronzas medaļas ieguvējas palika nemainīgas, taču čempione bija cita – Ļubova Pavļukova no Daugavpils šoreiz bija ātrākā starp latvietēm.

1. vietā Latvijas čempionātā orientēšanās uz slēpēm
vidējā distancē - Arta Renāte Rulle

Goda pjedestāls Latvijas čempionātā orientēšanās uz slēpēm sprinta distancē, 2. vietā Arta Renāte Rulle
Comments