Ar izlozi noslēgusies akcija "Pavasara vaibsti Kocēnu novadā"

Publicēja 2019. gada 4. jūn. 07:04Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 4. jūn. 22:05 ]
No 4. līdz 31. maijam Kocēnu novadā norisinājās ceļošanas akcija “Pavasara vaibsti”, ko organizēja Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar novada tūrisma uzņēmējiem. Akcija no divu dienu garuma pērn, šogad bija izaugusi līdz pat piedzīvojumam mēneša garumā, kura laikā varēja piedalīties gan aktīvās atpūtas, gan kultūras un sporta pasākumos, kā arī tika dota iespēja viesoties pie tūrisma uzņēmējiem. Akcijas noslēgumā dalībnieki piedalījās izlozē un varēja laimēt vērtīgas balvas.

Šis bija ļoti piepildīts mēnesis, jo katru nedēļas nogali notika kāds no akcijas “Pavasara vaibsti Kocēnu novadā” pasākumiem. Akcija sākās 5. maijā ar pārgājienu pa Zilākalna takām, kurā 53 dalībnieki mēroja gandrīz 20 kilometrus. Savukārt jau nedēļu vēlāk norisinājās velo kino festivāls “Kino pedālis”, kura ietvaros bija iespēja apmeklēt Kocēnu novada kino punktu pie Valmieras TV torņa un izmīt ar velosipēdu pa Ģimeņu pedāļa takām, kuras veda pa Kocēnu novadu. Nedēļu vēlāk ikvienam bija iespēja apmeklēt tūrisma uzņēmējus – “Vīna darītavu Matilde”, Krēslu kolekciju un keramikas darbnīcu “Lejas Bregži”, Vaidavas keramikas ražotni, Caurumkrogu, Sietiņiezi, šķirnes trušu saimniecību “Mežiņi”, Zilokalnu, krodziņu “Mazais Ansis”. Tā bija lieliska iespēja divās dienās izbaudīt koncentrētu tūrisma piedāvājumu un saņemt vairākus akcijas zīmogus. Šī gada īpašais piedāvājums bija ekskursijas dabas objektos gida pavadībā, kuras deva iespēju paskatīties uz dabas objektu ar pievienoto vērtību – stāstu.

Akcijai tuvojoties noslēgumam, dalībniekiem bija iespēja doties sportiskā aktivitātē – pirmajā Kocēnu novada rogainingā un izbaudīt Vaidavas apkārtnes meža masīvus un dabas skatus. Savukārt dienu pēc rogaininga, svētdienas rītā plkst. 4.00 velo entuziasti devās saullēkta braucienā pa Zaļo dzelzceļu un Dikļu apkārtni. Salīdzinot ar citiem Kocēnu novada pašvaldības rīkotajiem un plaši apmeklētajiem velobraucieniem, šajā braucienā nelielā interesentu lokā bija unikāla iespēja baudīt īpašu noskaņu – redzēt sauli un dabu mostamies, pieredzēt un izjust skaistos pavasara rīta mirkļus, ko ikdienas steigā palaižam garām. Protams, nomīt 47 kilometrus. Dalībnieki bija ļoti pārsteigti par skaistajiem dabas skatiem, it īpaši pašā rīta agrumā, kad brauciens veda pa Zaļo dzelzceļu. Dažs pat teica, ka šādi rīta skati vismaz reizi mūžā jāizbauda ikvienam. 31. maijā norisinājās akcijas lielais noslēgums ar izlozi un koncertu Valmiermuižas vasarnīcā Vaidavas ezera pludmalē.

Kopumā tādi dalībnieki, kuri saņēma vismaz vienu zīmogu, bija 152, bet kopumā, ņemot vērā Ģimeņu pedāļa un Vaidavas rogaininga dalībniekus, kopskaits sasniedza 714 akcijas dalībniekus. Akcijas noteikumi noteica, ka, lai piedalītos akcijas izlozē, bija jāsavāc seši akcijas zīmogi. Šādi dalībnieki bija 10, kuri arī piedalījās izlozē un ikviens no tiek saņēma kādu no atbalstītāju balvām, kā arī galveno balvu. Balvas bija sagādātas no vietējiem tūrisma uzņēmējiem, savukārt galvenā balva – dāvanu karte 100 eiro vērtībā nākamajiem ceļojumiem tika dāvināta sadarbībā ar ceļojumu aģentūru “Jauni Rakursi”.

Akcijas organizatori jau ieplānojuši, ka nākamajā gadā akcija “Pavasara vaibsti” notiks maija mēnesī un aicinās ikvienu piedzīvojuma kāro doties aktīvajā atpūtā Kocēnu novadā.
Comments