Ar divām R.Blaumaņa izrādēm "Ļaunais gars" uzstāsies Kauguru pagasta amatierteātris

Publicēja 2017. gada 4. sept. 07:25Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 4. sept. 07:26 ]
2017.gada 14. septembrī Kocēnu kultūras namā un 21. septembrī Dikļu kultūras un informācijas centrā plkst. 19.00 ar Rūdolfa Blaumaņa izrādi "Ļaunais gars" uzstāsies Kauguru pagasta amatierteātris "Vīzija".

Informācija par izrādi:

“Cīruļos”, kur saimnieko Jānis, ir gruntīga dzīvošana – rudzi stāv kā mūris, uz miežu un auzu tīrumiem prieks skatīties, viss ir pie vietas un saime dzīvo priekā un saticībā. Taču kādu dienu “Cīruļos” ienāk ļaunais gars – saimnieces Annas prēmijas biļete vinnē 75 tūkstošus rubļu, kas dzīvi “Cīruļu” mājā sagriež ar kājām gaisā.

Rūdolfa Blaumaņa pēc skaita otrā luga “Ļaunais gars” (1892) runā par mūžsenajiem cilvēka pārbaudījumiem – naudas un varas pārbaudījumiem. “Ja gribi redzēt cilvēka īsto seju - iedod viņam naudu un varu!”, vēsta tautas paruna. Kā ar šiem pārbaudījumiem tiek galā “Cīruļu” mājas ļaudis? To noskaidrosi, klātienē dzīvojot līdzi Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrādes “Ļaunais gars”, kas tapusi pēc Blaumaņa lugas motīviem, varoņiem.

Izrādē tēlus izdzīvo: Aija Dubova, Atis Birzleja, Līga Vaite, Jolanta Pinkule, Dainis Trēziņš, Dainis Plasis, Dainis Muhins vai Gvido Vilnis Krūmiņš, Inita Miglava vai Mārīte Muhina, Inga Miruškina, Aina Saleniece, Raita Tutina. Izrādes režisors un scenogrāfs: Oskars Morozovs. Izrādē skan Anitas Morozovas izvēlēta latviešu komponistu klasiskā mūzika. Režisora asistente: Zaiga Stīpiņa. Tehniskais direktors: Alfrēds Stīpiņš.

Izrādes garums: aptuveni stunda. Ieeja brīva.

Comments