Ar baznīcu zvanu skaņām atzīmēs Latvijas atzīšanas `de iure` 100. gadadienu

Publicēja 2021. gada 26. janv. 06:44Elīna Upīte
26. janvārī aprit 100 gadu kopš Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas `de iure`. Atsaucoties prezidenta aicinājumam, Latvijas baznīcās šovakar plkst. 18.00 – brīdī, kad pirms 100 gadiem šajā laikā diplomāti uzzināja par starptautisko Latvijas atzīšanu, – skanēs zvanu skaņas.

Latvijas Valsts prezidenta aicinājumam atsaukušies arī Kocēnu novadā esošie dievnami, kas ar baznīcu zvanu skaņām vēstīs par šo vēsturisko un nozīmīgo notikumu.

“Pirms 100 gadiem pēc neatlaidīgiem Latvijas diplomātu pūliņiem divu gadu garumā I Pasaules kara uzvarētāji jeb Antantes valstis – Lielbritānija, Beļģija, Francija, Itālija un Japāna – pieņēma lēmumu par Latvijas starptautisku atzīšanu. Šajā dienā Latvija tika atzīta par starptautisko tiesību subjektu un kļuva par pilntiesīgu un līdzvērtīgu pasaules valstu saimes dalībnieci. Tas bija nozīmīgs brīdis mūsu tautas vēsturē – noslēdzās Latvijas valsts dzimšana un piepildījās mērķis, par ko sapņoja mūsu valsts dibinātāji,” norāda Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.
Comments