Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Ar 1. posmu Bērzainē startējušas Kocēnu novada sporta spēles

Publicēja 2018. gada 4. jūn. 03:20Kristers Blūms   [ atjaunināja Mikus Krišāns 2018. gada 4. jūn. 03:33 ]
Aizvadītajā nedēļas nogalē 2.jūnijā notika Kocēnu novada sporta spēļu pirmais posms. Sacensības Bērzainē notika visas dienas garumā pirmos sportistus pulcējot jau no 9.00 rītā.

Komandu kopvērtējumā uz starta stājās 9 komandas un individuālie sportisti. Sacensības tika atklātas ar sacensībām florbolā, kur uz laukuma kāpa piecas komandas. Izcīnot uzvaras pilnīgi visās spēlēs pirmo vietu florbola sacensībās ieguva komanda "Komandantstunda", otrajā vietā atstājot komandu "Ķažimējie", savukārt trešo vietu izcīnīja komanda "Vaidava".

Vienlaicīgi ar sacensībām florbolā starts tika dots arī sacensībām tāllēkšanā. Tāllēkšanā varēja piedalīties ikviens sportot gribētājs. Savus spēkus uz atspēriena dēlīša izmēģināja 34 sportisti, labāko rezultātu absolūtajā vērtējumā sasniedza Mārcis Skrīvelis,savā labākajā mēģinājumā aizlecot 5,03 metrus tālu, savukārt augstvērtīgāko rezultātu dāmām, aizlēcot 3,72 metrus, sasniedza Kocēnu novada sporta laureāte Laura Pētersone. Lodes grūšanas sacensībās piedalījās 38 sportisti, labāko rezultātu absolūtajā vērtējumā sasniedza Edijs Laiviņš, lodi aizgrūžot 10,86 metrus tālu, savukārt dāmu konkurencē labāko rezultātu uzstādīja Kristīne Lūse lodi aizgrūžot 7,24 metrus tālu. Šķēpmešanā labākais raidījums starp visiem mēģinājumiem lidoja 41,10 metrus tālu, šo rezultātu sasniedza Raivis Ozoliņš, dāmām tālākais šķēpa raidījums lidoja Agijai Sedvaldei 17.71 metri. Vieglatlētikas kopvērtējumā, skaitot visas trīs disciplīnas kopā, 1.vietu sievietēm veterānu grupā ieguva Ligita Mickeviča, bet kungiem veterānu grupā 1.vietu ieguva Edijs Laiviņš. Vīriem pieaugušo grupā pirmo vietu izcīnīja Markuss Mazurs, bet dāmām 1.vietu ieguva Kitija Graudiņa. Jauniešiem 1.vietu izcīnīja Mārcis Skrīvelis, bet jaunietēm 1.vietu ieguva Sanita Kaže.

Pēc sacensībām tāllēkšanā tika uzsāktas sacensības volejbolā, kur uz pludmales volejbola smiltīm kāpa visas kopvērtējumam pieteiktās komandas. Komandas tika ielozētas divās apakšgrupās, izspēlējot savstarpējās spēles apakšgrupās komandas aizvadīja pusfināla un fināla cīņas. Sekmīgākie volejbola sacensībās bija komanda "MMRI", kuri finālā līdz divu setu uzvarai apspēlēja komandu "Pirmā līga". Savukārt trešo vietu ieguva komanda "Komandantstunda".

Plkst.11.00 tika dots starts arī apļa skrējienam, kur dažādās vecuma grupās pieteicās 26 dalībnieki.
Jauniešiem tika dots kontrollaiks 20 minūtes, kuru laikā bija jāveic maksimāli daudz apļi (viena apļa garums ~ 450 metri), augstvērtīgāko rezultātu jauniešiem zēniem sasniedza Ilvars Zeltiņš 17 minūtēs 48 sekundēs veicot 7 apļus. Savukārt jaunietēm uzvaras laurus plūca, 19 minūtēs un 50 sekundēs veicot 9 apļus, Marta Luīze Pētersone.
Pieaugušo konkurencē sportistiem skrējiens ilga 30 minūtes, kungu konkurencē, 16 apļus veicot ar kontrollaiku 29 minūtes un 33 sekundes, pirmo vietu ieguva Kaspars Pētersons, savukārt dāmām ar kontrollaiku 28 minūtes un 38 sekundes 14 apļus veica un pirmo vietu ieguva Laura Pētersone.
Veterānu konkurencē 9 apļus ar laiku 29 minūtes un 10 sekundes veica Inga Apina, bet kungu konkurencē 14 apļus 29 minūtēs un 32 sekundēs veica Ritvars Klapars.

Noslēdzošais sacensību komandu sporta veids futbols tika aizvadīts netradicionālā vidē - uz asfalta laukuma. Sešu komandu konkurencē veiksmīgākie izrādījās "Vaidavas" futbolisti, kuri uzvarēja četrās no piecām spēlēm, iegūstot pirmo vietu. 2.vietu ar trīs uzvarām un diviem neizšķirtiem rezultātiem ieguva komanda "Zilaiskalns", savukārt trešo vietu ieguva komanda "Ķažimējie".

Dienas noslēgumā tika aizvadītas sacensības ugunsdzēsības stafetē, kur uz starta devās septiņi pāri. Pāru uzdevums bija veikt stafetes posmus pēc iespējas ātrāk, dalībniekiem bija jāvelk ugunsdzēsēju apģērbs, jāpārvar šķēršļu josla un finālā ar ugunsdzēsēju šļūteni jānogāž pildbumba no statīva. Veiksmīgākie un vienlaikus arī ātrākie šajā disciplīnā izrādījās Monta Ozola un Klāvs Garselis.

Papildus komandu un individuālajiem sporta veidiem visas dienas garumā tika aizvadītas sacensības zolītē, kur veiksmīgākais izrādījās Ģirts Grabuzovs, otrajā vietā atstājot Andri Garseli, savukārt trešo vietu ieguva Jānis Sangovičs.

Visas dienas garumā tika aizvadītas sacensības arī komandu kopvērtējumā, kur pirmo vietu ieguva komanda "Vaidava", otrajā vietā atstājot komandu "Zilaiskalns", savukārt trešo labāko kopvērtējuma rezultātu sasniedza komanda "Sapņu komanda". KOPVĒRTĒJUMS

Kocēnu novada dome pateicas visiem dalībniekiem par sportisko azartu un dalību sacensībās. Nākamais sacensību posms tiks aizvadīts 2018.gada 16.jūnijā Zilākalna pagastā.