Aptauja noslēgusies: 78,5% - pret administratīvi teritoriālo reformu

Publicēja 2015. gada 19. nov. 23:31Eva Eglīte   [ atjaunināts 2015. gada 19. nov. 23:33 ]
Noslēgusies Kocēnu novada domes aptauja par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rosināto administratīvi teritoriālo reformu. 

Jau vēstīts, ka viens no ministrijas piedāvātajiem variantiem paredz, ka tiks izveidots 49 novadu un deviņu republikas pilsētu administratīvā iedalījuma modelis, bet kā otru variantu VARAM piedāvā sākotnēji 29 sadarbības teritoriju izveidošanu ap nacionālās un reģionālās nozīmēs attīstības centriem, kur pašvaldībām būs iespēja brīvprātīgi pievienoties.

Kocēnu novada dome aicināja iedzīvotājus izteikt savu viedokli par ministrijas ieceri, balsojot aptaujā. Apkopojot rezultātus, secināts, ka 5,8% respondentu atbalstītu reformu, izveidojot 49 novadu un 9 pilsētu modeli, savukārt 8,1% atbalstītu reformu, izveidojot 29 sadarbības teritorijas. 5,8% respondentu kopumā atbalstītu reformu, bet – veidojot citu modeli, nevis kādu no iepriekš minētajiem variantiem.

Absolūtais vairākums jeb 78,5% no aptaujas dalībniekiem pauduši viedokli, ka ir pret administratīvi teritoriālo reformu. Diviem respondentiem nav bijis viedokļa šajā jautājumā, savukārt viens aptaujas dalībnieks minējis, ka neizprot, kas ir administratīvi teritoriālā reforma. Kopumā aptaujā piedalījās 172 respondenti.

Paldies ikvienam, kas veltīja savu laiku, piedalījās Kocēnu novada domes aptaujā un pauda savu viedokli!


Comments