APTAUJA: Aicina izteikt savu viedokli par VARAM rosināto administratīvi teritoriālo reformu

Publicēja 2015. gada 6. okt. 00:04Eva Eglīte   [ atjaunināts 2015. gada 6. okt. 00:11 ]

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iesniegusi valdības koalīcijas partneriem jaunu administratīvi teritoriālās reformas plānu. Tam ir divi varianti:

Viens no ministrijas piedāvātajiem variantiem paredz, ka tiks izveidots 49 novadu un deviņu republikas pilsētu administratīvā iedalījuma modelis. Izstrādājot šo modeli, ņemti vērā vairāki kritēriji - attīstības centrs ar vismaz 1000 iedzīvotājiem, izveidots ceļu tīkls un atbilstoša infrastruktūra. Kā kritēriji ir arī vismaz viena perspektīva vidusskola novadā un tas, ka vidējais attālums no apdzīvotām vietām līdz novada administratīvajam centram ir ap 30 kilometriem.

Kā otru variantu VARAM piedāvā sākotnēji 29 sadarbības teritoriju izveidošanu ap nacionālās un reģionālās nozīmēs attīstības centriem, kur pašvaldībām būs iespēja brīvprātīgi pievienoties.

Šeit ir iespējams IZLASĪT, kā arī NOSKATĪTIES Kocēnu novada domes priekšsēdētāja Jāņa Olmaņa viedokli par administratīvi teritoriālās reformu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas informācija – www.varam.gov.lv

Aicinām iedzīvotājus izteikt savu viedokli par ministrijas ieceri, balsojot aptaujā, ko veic Kocēnu novada dome. Ja notiktu balsošana, kurā tiktu ņemts vērā iedzīvotāju viedoklis, Jūsu izvēlētais variants attiecībā uz jaunu administratīvi teritoriālo reformu būtu:

Savus komentārus un viedokļus par administratīvi teritoriālo reformu var izteikt ŠEIT

Paldies par atsaucību!


Comments