Apciemo Dikļu pili Muzeju naktī!

Publicēja 2016. gada 6. maijs 05:23Eva Eglīte

Arī šogad Dikļu pils piedalīsies starptautiskajā akcijā "Muzeju nakts", kas šogad notiks 21. maijā no pulksten 19.00 līdz 1.00 naktī.

Jau vairākus gadus "Muzeju nakts" akcija iesaista arvien plašāku dalībnieku loku un ir izvērtusies par daudzveidīgu un interesantu kultūras pasākumu. Šīs muzeju nakts atslēgas vārds un vienojošā tēma ir "Durvis".

Šogad aicināsim vērīgi palūkoties uz Dikļu pils dažādajām durvīm, un starp visām atrast 2 visvecākās! Bērnus aicināsim piedalīties zīmējumu konkursā "Kas slēpjas aiz Šarlottes durvīm?"

Muzeju nakts pasākuma ietvaros piedāvāsim ieskatīties „Dikļu pils metamorfozēs”. Pils Cigāru zālē būs apskatāma video projekcija par Dikļu muižas pārtapšanu no pamestas traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas līdz vienai no skaistākajām celtnēm mūsdienu Latvijā. Foto un video liecībās fiksētas muižas ēku un parka pārvērtības.

Pulksten 19.00, 21.00 un 23.00 tiks organizētas bezmaksas ekskursijas. Gida pavadībā visi interesenti varēs aplūkot pili, tajā esošo grezno kamīnu kolekciju un Atmodas laika mākslinieku darbu kolekciju, izzināt pils vēsturi un ar to saistītās leģendas.
Comments