Apbalvojumu par sasniegumiem 2015. gadā saņem 176 sportisti un viņu treneri

Publicēja 2016. gada 10. febr. 06:47Elīna Upīte   [ atjaunināts 2016. gada 15. febr. 07:30 ]
Aizvadītajā piektdienā, 5. februārī, Kocēnu novada Vaidavas kultūras un amatniecības centrā jau ceturto reizi Kocēnu novada dome organizēja Kocēnu novada sportistu un viņu treneru godināšanas pasākumu “Kocēnu novada sporta laureāts”.

Pasākuma ietvaros tika sveikti 176 sportisti un viņu treneri, pasniedzot Kocēnu novada domes Atzinības rakstu par ieguldījumu Kocēnu novada atpazīstamības veicināšanā un piemiņas balvu. Tradicionāli viskuplāk pārstāvētais sporta veids bija florbols, kas pagājušajā gadā atzīmēja 20 gadu jubileju – 1995. gada 28. janvārī Vaidavas sporta zālē notika pirmais florbola treniņš, ko var uzskatīt par florbola pirmsākumiem ne tikai Kocēnu novadā, bet arī visā reģionā. Aizvadītajā sezonā Latvijas čempionātā dažāda kaluma medaļas izcīnījušas gan augstākās, gan 1. līgas vīriešu un sieviešu florbola komandas “Rubene”, kā arī novadnieki, kas cīnījušies citu komandu sastāvā, kopskaitā 95 sportisti un viņu treneri.

Kā viens no centrālajiem notikumiem 2015. gadā minams Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde, kas daļēji norisinājās arī Kocēnu novadā – zirgaudzētavā “Kocēni” tika aizvadītas sacensības jātnieku sportā – iejādē un konkurā, savukārt Vaidavā – regbijā un triatlonā. Pasākuma ievadā tika sveiktas Kocēnu novada pārstāves Jaunatnes vasaras olimpiāde – zirgaudzētavas “Kocēni” sportistes - Betija Ezerkalne, Elizabete Rasmusena, Liene Krūmiņa, Katrīna Anna Krūklīte un Karlīna Adata, kā arī triatloniste Rovena Ločmele. Jāatzīmē, ka šovasar norisināsies Latvijas IV Olimpiāde, un Kocēnu novada sportisti jau uzsākuši gatavošanas dalībai tajā.

Augstus sasniegumus, godam nesot Kocēnu novada vārdu gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā, guvuši dažādu vecuma grupu orientēšanās sporta pārstāvji, vieglatlēti, svarcēlāji, spēka vīri, badmintonisti, basketbolisti, futbolisti, novusisti, jātnieku sporta pārstāvji, regbijisti, airētāji, ložu šāvēji, slēpotāji, invalīdu sporta pārstāvis un atlētiskie vingrotāji.

Pateicības raksts par nesavtīgu un pastāvīgu atbalstu sporta un kultūras norisēm pasniegts Kocēnu novada uzņēmumiem – SIA “Byko-Lat”, personīgi Jānim Zvirbulim, un SIA “R.K.C.F. Renesanse”, personīgi Raimondam Kuncevičam.

Šogad pirmo reizi pašvaldība organizēja Kocēnu novada gada balvas sportā aptauju, kurā aicināja interesentus izvēlēties savu favorītu nominācijās “Gada sportists”, “Gada notikums sportā” un “Gada komanda”. Aptaujā tika saņemts vairāk kā 1500 balsojumu, un balsojuma kopvērtējumu veidoja aptaujas rezultāti un žūrijas lēmums attiecībā 50:50. Balvu “Gada komanda” saņēma Kocēnu novada SEB MTB velokomanda, par “Gada notikumu sportā” atzīts florbola jubilejas gada pasākumu kopums “Florbolam - 20”, savukārt “Gada sportista” balvu saņēma orientieriste Līga Valdmane, kas pasākuma norises laikā aizvadīja treniņnometni Somijā un pasākuma dalībniekus sveica ar video starpniecību. Atvērtajā jautājumā "Populārākais tautas sporta veids" respondenti visbiežāk minēja florbolu, riteņbraukšanu (MTB), novusu, skriešanu (tajā skaitā skrējienu "Apkārt Vaidavas ezeram"), basketbolu un regbiju.

Pasākuma dalībniekus sveica Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis un priekšsēdētāja 1. vietnieks, Kocēnu novada domes sporta darba organizators Jānis Dainis, savukārt pasākumu vadīja novadnieks, florbola komandas “Rubene” spēlētājs Jānis Bagāts.

Apbalvošanas ceremonijas starplaikā klātesošos izklaidēja iluzionists Valdemārs Veiss un dažādās spēka un izturības aktivitātēs aicināja piedalīties spēka vīri – novadnieks Aivars Šmaukstelis un viņa treneris Agris Kazeļņiks, noslēgumā skanīgu un melodisku uzstāšanos sniedza Vaidavas mūziķi – Renārs Veličko, Kārlis Zagorskis un Rūdolfs Zagorskis. Pasākuma otrajā daļā uz lustīgām dejām aicināja grupa “Ballīšu orķestris”.

Kocēnu novada 2015. gada sporta laureātu saraksts pieejams ŠEIT.


Comments