Alternatīvā skatuve senās alus darītavas pagrabā - Anneli Arro, "Ezeri", Imants Daksis

Publicēja 2016. gada 6. sept. 01:27Eva Eglīte   [ atjaunināts 2016. gada 6. sept. 01:39 ]


Sestdien, 10. septembrī, Kocēnos norisināsies jau otrie Kokmuižas svētki. Svētku ietvaros senās alus darītavas pagrabā tiks veidota īpaša mūzikas skatuve, kas klausītājiem piedāvās iepazīties gan ar jauniem, gan jau zināmākiem latviešu alternatīvās skatuves vārdiem. Programma veidota sadarbībā ar Mūzikas Observācijas organizāciju (MOO), šoreiz piedāvājot ieklausīties akustisko un solo mākslinieku skanējumā. Uz skatuves kāps smalko noskaņu veidotāja Anneli Arro, viens no šī gada spilgtākajiem pieteikumiem latviešu mūzikā projekts “Ezeri”, kā arī dziesminieks-mūžīgais ģeogrāfs Imants Daksis. 

Plkst. 17.00

Anneli Arro (balss, taustiņi, ģitāra), kas ir arī grupas Sus Dungo bundziniece un perkusioniste, rada smalku un akustisku noskaņu mūziku. Mūziķe savas dziesmas ir apkopojusi albumā “Lucas”, kas ir akustisks, minimālistisks un "tuvs" albums ar melodiskiem balss motīviem. No vienas puses atmosfērisks, no otras - tāds, kurā jāieklausās, lai paliktu tuvu mirklī. Koncertā viņai uz skatuves pievienosies Toms Taukulis (ģitāra) un Marika Arro (balss).

“Esmu dzirdējusi, ka manā mūzikā ir tā smalkā robeža starp skumjām un cerību. Man pašai savas dziesmas ir mirkļi. Mirkļi kaut ko sajust, kaut ko nolikt malā, ieelpot jaunā veidā. Savā ziņā pašterapija. Visvairāk gribas, lai tā palīdz just, izjust,” saka Anneli.

w: https://anneliarro.bandcamp.com/album/lucas


Plkst. 18.00

EZERI ir jauns projekts no Rīgas, kura pamatkodols ir Miķelis Putniņš. Neparastas harmonijas un ritmiskie zīmējumi ir tikai daži elementi, kas raksturo EZERU mūziku, taču liela nozīme ir arī stāstiem un tēmām, kas Miķeli interesē, kā, piemēram, pilsētas un dabas mijiedarbība un konflikti, kādus tā rada mūsdienu cilvēkā.

Lai gan nupat iznākušais EZERU debijas albums OGLE ir aranžēts bagātīgi, ar dažādu citu mūziķu piedalīšanos un elektronikas elementiem, koncerts būs pavisam askētisks, pievēršot uzmanību tikai dziesmu mugurkaulam - elektriskajai ģitārai un vokālam.

w: https://soundcloud.com/ezeri


Plkst. 19.00

Imants Daksis ir mūziķis, mākslinieks un filozofs, kura radošās darbības mērķis ir iedvesmot drosmīgam un brīvam pasaules tvērumam. Imants ir visu savu izpildīto dziesmu vārdu un mūzikas autors, un viņa mūzikas skanējuma stilistika svārstās diapazonā no folka līdz post-punk. Mūziķim ir raksturīga izteiksmīga skatuves ekspresija, tēlainas un melodiskas dziesmas gan par globālām, gan intīmām tēmām. Jūnijā tika izdots Imanta jaunākais studijas albums “Mūžīgā ģeogrāfa piedzīvojumi”.

w: https://soundcloud.com/imantsdaksis/sets/geografs
Kokmuižas svētku labdari:

      
    

    
   
 
  
   

Pateicība: Andrim Bikmanim par atbalstu un sadarbību!

Comments