Aktivitātes e-prasmju nedēļas ietvaros Kocēnu novada bibliotēkās

Publicēja 2016. gada 7. marts 05:50Eva Eglīte   [ atjaunināts 2016. gada 8. marts 03:20 ]

Jau septīto gadu Latvijā norisināsies E-prasmju nedēļa, kas ir visas sabiedrības informēšanas kampaņa, lai demonstrētu e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un izaugsmē digitālajā laikmetā. Arī Kocēnu novads ir iesaistījies šajās aktivitātēs.

E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē, kā arī datu aizsardzību virtuālajā vidē. E-prasmju nedēļa notiek 28 pasaules valstīs.

       • No 7. – 12. martam plkst. 16.00 – 18.00 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā apmeklētājiem interesējošu jautājumu izskaidrošana par interneta resursu iespējām un apmācības par portālu latvija.lv, letonika.lv, lursoft.lv izmantošanu. 
       • No 7. – 11. martam plkst. 15.00 – 18.00 Zilākalna pagasta bibliotēkā apmeklētājiem konsultācijas par informācijas meklēšanas iespējam interneta resursos, individuālas apmācības bibliotēkai abonēto datu bāžu (Letonika.lv, Lursoft.lv) un portāla filmas.lv izmantošanā.
       • Dikļu pagasta bibliotēkā:
                                                                                        1. Esi drošs internetā (skolēniem par drošības ievērošanu internetā ) -7.,8. marts

                                                                                        2. Individuālās konsultācijas (7.-11. marts)

                                                                                        3. E-pakalpojumi (9.,10. marts)

                                                                                        4. Izstāde - "Valsts ir internetā" (7.-18. marts)

       • No 7. – 12. martam Vaidavas pagasta bibliotēkā E-prasmju nedēļas ietvaros Vaidavas internātpamatskolas audzēkņiem notiks nodarbības, kurās notiks iepazīstināšana ar Hugo.lv tulkošanas iespējām.
       • 8.,9.,10.,11. martā Bērzaines pagasta bibliotēkā visiem interesentiem no plkst. 13.00 - 15.00 būs iespēja individuāli apgūt prasmes internetbanku lietošanā, latvenergo.lv portāla izmantošanā. Apskatīsimies, kas deklarēti Jūsu īpašumā, kādu informāciju var atrast par Jūsu veselību, pensiju, kādas dokumentu kopijas iespējams  saņemt, kā deklarēties un vēl citas interesantas lietas - portālā latvija.lv.
       • No 7. - 12. martam Rubenes bibliotēkas darba laikā notiks apmeklētājiem datora un interneta lietošanas prasmes apmācības par interesējošiem jautājumiem, interneta resursu izmantošanu mācībām, saziņai, darba meklējumiem, žurnālu un periodisko materiālu iepazīšanai, kā arī portāla latvija.lv, letonika.lv, lursoft.lv, www.diva.lv, www.filmas.lv, www.hugo.lv izmantošanas iespējām. 
                                                                                        9. martā nodarbība 9. klases audzēkņiem par datu bāzēm un to izmantošanu mācībām un informācijas ieguvei.

                                                                                        Norisināsies arī individuālās apmācības.
Comments