Akcijas ’’100 darbi Latvijai” laikā paveiktie darbi Kocēnu novadā

Publicēja 2018. gada 24. maijs 05:30Kristers Blūms
2016. gadā visā Latvijā uzsākas aktīva gatavošanās mūsu valsts pastāvēšanas simtgadei.
Kā vēl vienu dāvanu Latvijai - atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ”ZAAO” aizsāka akciju ’’100 darbi Latvijai” ar mērķi apvienot iedzīvotāju idejas, resursus, prasmīgās un čaklās darba rokas, lai līdz 2018. gada 18. novembrim kopīgiem spēkiem paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides labiekārtošanā, izdaiļošanā un arī izglītībā.

Iniciatīvā pieteikti jau 147 darbi. (Procesā: 81, Pabeigti: 66) No tiem 3 darbi ir pieteikti Kocēnu novadā: Atpūtas soliņi Zilākalna svētvietā, gājēju ceļš pie Kocēnu ūdenskrātuves, bet Kocēnu pamatskolas 6. klases audzēkņi labiekārtojuši un izdaiļojuši vides objektu – mākslinieka Staņislava Rozes(1823-1897) dzimtās mājas “Caurumkrogu

1. Zilaiskalns ir augstākais paugurs Vidzemes ziemeļrietumu daļā. Nostāsti vēsta, ka senatnē tā apkaimē dzīvojuši daudzi zintnieki, vārdotāji un kalnam piemītot īpašs spēks, tādēļ mūsdienās tas piesaista daudz interesentu. Zilākalna apmeklētājiem līdz tā virsotnei ar kājām jāmēro aptuveni 800 m garš posms, tomēr ne katram tas ir pa spēkam, īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tādēļ iedzīvotāju un tūristu labsajūtai Kocēnu novada dome ceļa posmā no stāvlaukuma līdz kalna virsotnei izgatavojusi un pavasarī uzstādīs koka soliņus, uz kuriem ērti atsēsties un atpūsties. Šis labais vides darbs tiek veikts LPS īstenotā projekta „Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” ietvaros.

Projekta īstenošanas laiks:
22. Augusts, 2016 - 30. Aprīlis, 2017

2.Lai turpinātu sakārtot apkārtni pie Kocēnu ūdenskrātuves un veidotu to pieejamu iedzīvotājiem, ir uzsākta 350 m gara gājēju ceļa izbūve. Tās ietvaros tiks veikta betona trotuāra apmaļu izbūve, grants seguma ieklāšana, krasta nogāzes planēšana, melnzemes virskārtas sagatavošana un zāliena sēšana. Pavisam drīz būs vieta raitām pastaigām dabā.

Projekta īstenošanas laiks:
Novembris, 2016 - 1. Maijs, 2017

3. Arī Kocēnu pamatskolas 6. klases audzēkņi ceļā uz mūsu valsts simtgadi apņēmušies atstāt pēdas aiz sevis, labiekārtojot un izdaiļojot jaunu vides objektu Kocēnu novadā – mākslinieka Jāņa Staņislava Rozes (1823-1897) dzimtās mājas “Caurumkrogu”. Ap ēkas drupām tiks iestādīti košumkrūmi, puķes, izkrāsoti aizmūrētie logi, ierīkota velosipēdu stāvvieta-slita, kas atgādinātu, ka te reiz sēja zirgus. Sadarbībā ar Kocēnu novada iedzīvotāju iniciatīvas grupu “Savam novadam” tiks organizētas talkas un mākslas dienu plenērs.

Projekta īstenošanas laiks:
3. Aprīlis, 2017 - 28. Aprīlis, 2017

Vairāk par iniciatīvu ’’100 darbi Latvijai” lasi viņu mājaslapā - http://www.100darbilatvijai.lv/


Comments