Akcijā nodotas vairāk nekā 2 tonnas nolietotās elektrotehnikas

Publicēja 2020. gada 17. nov. 05:52Elīna Upīte
14. novembrī Kocēnu novada pašvaldība kopā ar SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēja nolietotās elektrotehnikas vākšanas akciju, lai nolietotā elektrotehnika tiktu nodota pārstrādei, lai tā netiktu izmesta nepiemērotās vietās, kā arī lai iedzīvotājiem būtu iespēja samazināt atkritumu apsaimniekošanas izmaksas.

Dienas garumā vairākās novada apdzīvotās vietās piestāja ZAAO specializētais transports, kurā iedzīvotāji varēja bez maksas ievietot ar elektrību vai baterijām darbinātas ierīces. Kopā savāktas 2 tonnas un 350 kg konkrētā atkritumu veida. Pārstrādei galvenokārt tika nodotas plītis, ledusskapji, ūdens boileri, datora monitori un mikroviļņu krāsnis.

Atgādinām, ka nolietotā elektrotehnika ir vērtīga otrreizējā izejviela jaunu preču ražošanai. Jāatceras, ka nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas satur arī cilvēkiem un dabai kaitīgas vielas, tāpēc tās nedrīkst nonākt dabā un tās nav atļauts ievietot arī sadzīves atkritumu konteineros.

Vēršam uzmanību, ka ikdienā ir iespēja pašiem nogādāt nolietotu neizjauktu elektrotehniku uz ZAAO darbības reģiona EKO laukumiem un nodot to bez maksas. Ja nav iespējams nogādāt elektrotehniku uz EKO laukumiem, ZAAO var nodrošināt nolietotās sadzīves elektrotehnikas savākšanu no mājsaimniecības adreses. Par transporta pakalpojumu jāmaksā 4.60 eiro, neatkarīgi no pieteikto vienību skaita. Pieteikumi tiek pieņemti pa tālruni 64281250 vai e-pastā zaao@zaao.lv.
Comments