Akcija beigusies. Kā atkritumus apsaimniekot ikdienā?

Publicēja 2015. gada 11. jūn. 11:55Elīna Upīte
Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar SIA ZAAO maijā rīkoja lielgabarīta atkritumu nodošanas akciju, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju bez maksas atbrīvoties no šī atkritumu veida. Kopumā tika nodoti vairāk nekā 344,5 m3 mājsaimniecībā radušies lielizmēra atkritumi– skapji, plaukti, matrači, krēsli, paklāji, riepas, nolietota sadzīves elektrotehnika, u.tml.

Minētā akcija tiek rīkota, lai līdz minimumam samazinātu iespēju, ka lielgabarīta atkritumi tiek neatļauti novietoti pie svešiem konteineriem, dedzināti vai aizvesti uz tuvējiem mežiem, kas diemžēl ik pa laikam tomēr tiek novērots.

SIA ZAAO atgādina, ka piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, kurus izmantojot, iespējams atbrīvoties no nevajadzīgām lietām ikdienā. Klientu konsultanti, izvērtējot mājsaimniecībā radušos atkritumu veidus un apjomu, vienmēr ieteiks izdevīgāko un ērtāko veidu kā no atkritumiem atbrīvoties.

Pirmkārt, kā to paredz pašvaldības saistošie noteikumi, katram ēkas īpašniekam ir jānoslēdz līgums par sadzīves atkritumu regulāru izvešanu no īpašuma. Klientam ir iespēja izvērtēt ikdienas atkritumu apjomu un pieteikt nepieciešamo konteineru tukšošanas grafiku. ZAAO nodrošina iespēju konteinera tukšošanas grafikā izdarīt izmaiņas, ja tomēr rodas vairāk vai mazāk atkritumi kā iepriekš plānots.

Otrkārt, jāatceras, ka sadzīves atkritumu konteinera ātru piepildīšanos var novērst, izmantojot šķirošanas iespējas. Kocēnu novadā ir nodrošināta plaša otrreizējai pārstrādei derīgus materiālu bezmaksas nodošanas infrastruktūra, t.i. uzstādīt vairāki desmiti EKO punkti (konteineri papīra, PET pudeļu, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojuma, metāla, kā arī pudeļu un burku stikla nodošanai). Adreses var noskaidrot www.zaao.lv vai zvanot pa tālr. 64281250.

Akcijas laikā daudzi iedzīvotāji uz lielgabarīta konteineriem veda nolietotu sadzīves elektrotehniku, tomēr vēlamies atgādināt, ka nav vajadzības gaidīt speciālu akciju, jo ir iespēja pieteikt bezmaksas elektrotehnikas savākšanu no mājsaimniecībām, darba dienās zvanot ZAAO pa tālr. 26132288.

Ja tiek veikts remonts vai plānota, piemēram, pagraba, šķūnīša tīrīšana, iesakām konsultēties ZAAO nestandarta atkritumu savākšanas nodaļā (tālr. 29225862). Jums ieteiks piemērotāko risinājumu šo atkritumu savākšanai – piedāvājot liela izmēra konteinerus vai maisus būvgružu nodošanai. Nevajadzīgās lielizmēra lietas – matračus, skapjus, gultas, krēslus, paklājus un citas, arī iespējams pieteikt prom vešanai.
Comments