Aizvadīts velo / kino festivāls “Kino Pedālis”

Publicēja 2017. gada 9. maijs 02:04Inese Arhīvs
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 5.-7.maijā, Valmierā, Kocēnu un Burtnieku novados norisinājās festivāls “Kino Pedālis”, vienkopus pulcinot ap 800 kino un velo mīļu. Pasākumu organizēja aktīvā tūrisma centrs “Eži” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu un Burtnieku novadu pašvaldībām, kā arī “Valmiermuižas alus darītavu”.

Otru šādu festivālu Latvijā un tuvākajās kaimiņu zemēs neatrast. Tā unikalitāte slēpjas īpašajā formātā, kas ļauj izbaudīt plašu filmu programmu pop – up kinoteātros, kurus dalībniekiem iespējams apmeklēt ar velosipēdu. Savukārt svētdien, izmantojot īpašu lietotni/interaktīvu spēli, dalībnieki devās kādā no trim velo maršrutiem: “Ģimenes pedālis”, “Puspedālis” un “Dižpedālis”.

Liela daļa festivāla aktivitāšu šajā gadā norisinājās tieši Kocēnu novadā. Gan novadniekiem, gan citiem festivāla apmeklētājiem vēsturiskajā Kokmuižas alus pagrabā bija iespēja baudīt unikālo pasākuma kino programmu. Visas festivāla filmas caurvija velo tēma: velo bija galvenajā lomā, iekļauts filmas nosaukumā vai filmā parādījās vien epizodiski.

Savukārt svētdien visi ar uzlādētiem telefoniem, mundru garu devās īpašā velo braucienā/spēlē. Izvēloties kādu no trim maršrutiem- “Ģimenes pedālis” / ap 10 km , “Puspedālis” / ap 20 km vai “Dižpedālis”/ ap 45 km, un izmantojot īpašu lietotni “Loquiz”, kas reizē ir gan maršruta karte, gan interaktīva spēle devās iepazīt Valmieras, Burtnieku un Kocēnu novadu skaistākās vietas. Lielākā daļa no “Puspedāļa” un “ Dižpedāļa” šajā gadā veda cauri Kocēnu novadam, ļaujot nesteidzīgi izbaudīt novada skaistākās, ainaviskākās vietas, kā arī iepazīt mūsu kultūrvēsturiskās pērles un dabas objektus.

Garāko maršrutu minēji novērtēja īpašos atpūtas punktus, par kuriem bija parūpējusies Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem. Pirmā atpūta dalībniekus sagaidīja pie Mujānu Baltā pils torņa, kur bija izvietots ZS “Zilūži” “Grasberga piena punkts”, veldzējot dalībniekus ar īpašo “Piena bāra” produkciju, vienlaikus izglītojot par veselīgu uzturu un piena produktu nozīmi uzturā. Savukārt “Dižpedāļa” minējus, brīdī, kad ar pēdējiem spēkiem beidzot sasniegta Zilākalna virsotne, sagaidīja kokles skaņas un enerģiju atjaunojošas tējas, medus no Zeltītes Kavieres krājumiem.

Kocēnu novada dome pateicas vēsturiskā Kokmuižas alus pagraba saimniekam Andrim Bikmanim par iespēju uzņemt festivāla dalībniekus, kā arī ZS “Zilūži” enerģiskajai un radošajai komandai par lielisko sadarbību pasākuma norisē Kocēnu novadā! Paldies arī Zeltītei Kavierei, “Valmiermuižas alus” Kokmuižas alus zīmola komandai par atsaucību un visiem, kas viesmīlīgi uzņēma mūsu novadā festivāla dalībniekus!

FOTOGALERIJA
Comments