Aizvadīts tradicionālais Lāčplēša dienas šķēršļu pārgājiens

Publicēja 2018. gada 9. nov. 05:04Elīna Upīte
Šodien, 9. novembrī, Kocēnu pamatskolā norisinājās tradicionālais Lāčplēša dienas pārgājiens, ko jau kopš 1994. gada organizē Kocēnu 38. skautu vienība.

Šķēršļu pārgājienā, kas veltīts Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņai, piedalījās visu klašu komandas, sākot no pašiem mazākajiem līdz pat 9. klases skolēniem.

Pārgājiens sākās ar stāšanos līnijā un noteikumu iepazīšanu, ko skolēniem pastāstīja Kocēnu skautu vadītājs Viesturs Laimīte. Pirmais uzdevums bija Latvijas vēstures zināšanu pārbaude, ko Kocēnu skautu mājā bija sagatavojusi vēstures skolotāja Elga Olmane. Tālāk skolēni devās trasē, kur dažādos kontrolpunktos viņus sagaidīja Kocēnu skautu vienības pārstāvji – skolēniem bija jāapliecina sava spēja strādāt vienotā komandā, jāpilda gan atjautības uzdevumi, gan fiziski pārbaudījumi, kā arī jāpielieto loģiskā domāšana, lai uzzinātu, kā nokļūt no viena pārbaudījumu punkta uz nākamo.

Kā ierasts, pārgājiena noslēgumā Cimpēnu pilskalnā skolēnus sagaidīja ar siltu tēju un ugunskuru, uz kura cept desiņas, kas pēc pastaigas svaigā gaisā un pārbaudījumu veikšanas bija jo īpaši gardas.

Comments