Aizvadīts otrais “Kocēnu novada kauss šautriņu mešanā” turnīrs

Publicēja 2020. gada 22. sept. 04:32Kristers Blūms   [ atjaunināts 2020. gada 22. sept. 04:36 ]
Sestdien 19. septembrī, Rubenē, Rubenes sporta namā norisinājās otrais “Kocēnu novada kauss šautriņu mešanā” turnīrs, kas kopumā pulcēja 25 dalībniekus. Dalībnieki varēja izvēlēties sava sportiskā līmeņa grupu – PRO vai Tautas grupu. PRO grupā startēja dalībnieki ar spēcīgām iemaņām šautriņu mešanā un Tautas grupā varēja startēt ikviens, kas vēlas izmēģināt savus spēkus, kā arī dalībnieki, kuri savas iemaņas vēl nekvalificē PRO grupas līmenī.

Tautas grupā kopā piedalījās 15 dalībnieki, kas tika iedalīti trīs apakšgrupās, pa pieciem dalībniekiem katrā grupā. Katras apakšgrupas labākie četri dalībnieku aizvadīja izslēgšanas turnīru.

Meistarīgākie Tautas grupas spēlētāji šajā turnīrā bija Uvis Ulmis, Kristers Blūms, Mārtiņš Sprincis un Jānis Dainis, kas spēja savus pretiniekus uzvarēt gana pārliecinoši savos ceturtdaļfinālu pāros. Pusfinālā tikās divi apakšgrupu līderi Mārtiņš Sprincis un Kristers Blūms, kurā pārliecinošu uzvaru svinēja Blūms, finālā sagaidot otrā pusfināla pāra uzvarētāju Uvi Ulmi, kas aizraujošā spēlē spēja pieveikt Jāni Daini.

Spēlē par trešo vietu līdz 3 legu uzvarai pieredze ņēma virsroku un Jānis Dainis apspēlēja jauno censoni Mārtiņu Sprinci.

Finālspēlē tikās divi turnīra debitanti Kristers Blūms un Uvis Ulmis. Uvis Ulmis, kas pēc salīdzinoša lēna starta apakšgrupā, izcīnot tikai divas uzvaras četrās spēlēs, platiem soļiem nokļuva līdz finālam, kurā viņš spēja arī pārspēt C apakšgrupas uzvarētāju un turnīra vienu no favorītiem Kristeru Blūmu ar rezultātu 3:0.

Tautas grupā startēja arī divas dāmas – Ilze Žingele un Nora Urbāne, kurām arī atzīstami rezultāti. Ilze Žingele kā pirmā turnīra trešās vietas ieguvēja šoreiz spēja izkļūt no grupas un izcīnīt dalītu 9.-12. vietu. Nora Urbāne kā turnīra debitante spēja izcīnīt divas uzvaras apakšgrupā un pārvarēt turnīra pirmo izslēgšanas turnīra kārtu, kopumā izcīnot dalītu 5.-8. vietu.

PRO grupā pieteicās 10 dalībnieki, kuri tika sadalīti divās apakšgrupās.

Grupu spēlēs PRO grupas dalībnieki startēja līdz divu legu uzvarai, izslēgšanas spēles tikai aizvadītas līdz 3 legu uzvarai un finālspēle tika aizvadīta līdz 4 legu uzvarai.

Kā ierasts PRO grupas turnīrs izvērtās jau azarta pilns no pirmajām spēlēm. Katras grupas uzvarētājiem Uģim Karasevam un Jānim Priedītim uzvarot visās apakšgrupas spēlēs izdevās aizspēlēties līdz pusfinālam, kur viņi attiecīgi sagaidīja debitantu Viesturu Ābeli un pieredzes bagāto Ivaru Ādamsonu. Pirmajā pusfinālā pirmā turnīra uzvarētājs neatstāja cerības Viesturam Ābelem uzvarot to ar rezultātu 3:0 un otrajā pusfinālā Ivars Ādamsons soli pa solim uzveica Jāni Priedīti.

Finālspēlē, kas tika aizvadīta līdz četrām uzvarām Ivars Ādamsons spēja pārņemt ātru vadību uzvarot pirmajos divos legos. Trešajā legā Uģis Karasevs pēc vairākiem labiem metieniem spēja sadeldēt rezultātu taču Ivars Ādamsons turēja roku stabilu un tā arī neļāva Uģim Karasevam izlīdzināt rezultātu, svinot uzvaru ar rezultātu 4:2.

Comments