Aizvadīts leģendārais florbola turnīrs "Vaidavas kauss"

Publicēja 2020. gada 25. aug. 01:23Kristers Blūms
2020. gada 15. un 16. augustā Rubenes sporta namā norisinājās leģendārais florbola turnīrs Vaidavas kauss. Divu dienu garumā par galveno balvu cīnījās 8 komandas no Kocēnu , kā arī apkārtējiem novadiem un pilsētām. 

Visas komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, kur tās attiecīgi cīnījās par augstāku vietu un priekšrocībām izslēgšanas spēlēs. Turnīrā pirmajā dienā tika aizvadītas grupu spēles, kur A grupā veiksmīgākie bija ''Kocēnu sporta skola'' florbolisti izcīnot 3 uzvarās tikpat spēlēs, savukārt B grupā spēcīgākie bija komanda ''BGB'', kas arī 3 spēlēs izcīnīja 3 uzvaras.

Otrā diena iesākās ar pirmo astotdaļfinālu, kurā spēkiem mērojās A grupas 4. vieta ''Brenguļi'' un B grupas 3. spēcīgākā komanda ''Vaidava''. Vaidavas komanda bez īpaša pretspēka uzveica pretiniekus ar rezultātu 6:0. Otrajā astotdaļfināla pārī tikās A grupas 3. spēcīgākā vienība ''Brazzers'' un B grupas 4. vietas ieguvēja ''FBK Valmiera/BSS-2''. Valmieras otrā komanda spēles izskaņā lauza spēles gaitu un pārliecinoši ar 6:2 uzvarēju ''Brazzers'' vienību.

Pirmajā ceturtdaļfinālā tikās ''Vaidava'' un ''Rubene- 87'' florbolisti. Šajā derbijā azarts tika saglabāts līdz pat spēles beigu sirēnai, kur veiksmīgāki izrādījās ''Rubene-87'' ar rezultātu 4:3. Otrajā ceturtdaļfinālā tikās abas Valmieras komandas – ''FBK Valmiera/BSS-2'' un ''FBK Valmiera/BSS''. Ja grupu turnīrā salīdzinoši negaidīti uzvarēja Valmieras otrā komanda, tad ceturtdaļfinālā finālā toni noteica pirmā komanda, uzvarot spēli ar rezultātu 5:2.

Pusfinālā savus pretiniekus jau gaidīja abu grupu pirmo vietu īpašnieces ''Kocēnu sporta skola'' un ''BGB''. Kocēnu sporta skolai pretī stājās ''FBK Valmiera/BSS''. Pēc nerezultatīva pirmā perioda, kas beidzās 1:0 Valmieriešu labā, abas komandas sāka spēlēt uzbrukuma florbolu un tas parocīgāks izrādījās Valmierai, kas uzvarēja ar rezultātu 5:2

''BGB'' sagaidīja ''Rubene – 87'' komandu. Rubenes komanda ātri izvirzījās vadībā, taču ''BG''B ātri vien rezultātu izlīdzināja un pārņēma spēles grožus. ''BGB'' kontrolēja spēles gaitu un noturēja pārliecinošu 5:2 rezultātu iekļūstot finālā.

Spēle par trešo vietu ''Kocēnu sporta skola'' komandai pretī stājās ''Rubene-87'' vienība. Grupas turnīrā Kocēnieši pārliecinoši tika galā ar Rubenes vienību, taču pusfinālā Kocēnu sporta skola lielāko spēles daļu atradās iedzinējos. Izskaņā Kocēnieši prata atspēlēties un panākt neizšķirtu. Pēcspēles soda metienos veiksmīgāki bija ''Kocēnu sporta skola'' uzvarot 3:2.  

Finālā tikās abas B grupas spēcīgākās komandas ''BGB'' un ''FBK Valmiera/BSS''. Jau grupu turnīrā abas komandas nespēja sadalīt laukuma centimetrus un fināls bija līdzīgs, un neiztika bez asumiem. Aizraujošā spēlē labāki tomēr bija florbola Virslīgas pieredzi uzkrājušie ''BGB'' komandas spēlētāji, kas neraugoties uz spraigo un azartisko spēli uzvarēja ar visai pārliecinošu 6:2 rezultātu.
Turnīra laikā tika noteikts arī labākais uzbrucējs, vārtsargs un aizsargs. 

Labākais uzbrucējs Arnijs Kuratņiks (BGB); labākais aizsargs Reinis Mirkšs; labākais vārtsargs Dāvis Krasts (FBK Valmiera/BSS) – visi spēlētāji saņēma īpašas balvas no Kocēnu novads un Lino.lv
Turnīra organizatori saka īpašu paldies Kocēnu novadam, Lino.lv un visām komandām.
Turnīru atbalstīja Kocēnu novads, Lino.lv un Kocēnu sporta skola

Foto no turnīra ŠEIT

Comments