Aizvadīti trešie Kokmuižas svētki

Publicēja 2017. gada 10. sept. 21:49Eva Eglīte   [ atjaunināts 2017. gada 10. sept. 21:52 ]
Sestdien, 9. septembrī, Kocēnos - kādreizējā Kokmuižas teritorijā - norisinājās jau trešie Kokmuižas svētki. Arī šogad svētki turpināja iedzīvināt Kokmuižas kultūrvēsturisko mantojumu un caur šī gada svētku tēmu “Laiks”, piedāvāja laikmetīgu kultūras programmu dažādākajām gaumēm un vecuma grupām. 

Svētki tika ieskandināti 8. septembrī, kad Kocēnos norisinājās plašākai publikai pieejami kultūras pasākumi, kuru organizēšanā līdzdarbojās iedzīvotāji. Šogad Pagalmu uvertīras laikā bija iespēja baudīt sajūtu vakaru pie saimniekiem “Sudrabkalnos” un dzirdēt Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra solistu Romānu Poļisadovu, kā arī koncertmeistari Sanitu Klēšnieci pļavā pie ūdenstorņa.

Īpašu baudījumu varēja gūt senajā Kokmuižas zirgu stallī, kurā tika atklāta mākslinieces Andas Munkevicas stikla skulptūru izstāde. Tāpat visi Kocēnu novada iedzīvotāji un viesi tika gaidīti uz izstādes atklāšanas koncertu, kurā ar arfas un saksofona sakaņām uzstājās Ieva un Ainārs Šablovski.

Sestdien, 9. septembrī, plkst. 12.00 svinīgi tika atklāti Kokmuižas svētki. Kokmuižas vēsturiskajā teritorijā visas dienas garumā apmeklētājus priecēja muižas tirgus, turpat darbojās arī tautas mūzikas skatuve “Cauri laikiem”, uz kuras muzikālo repertuāru dienas programmā veidoja Kocēnu novada amatiermākslas kolektīvi – deju kolektīvi „Saulītes” un „Savieši”, amatierteātris „Volatus”, vokālā grupa ”Imera”, modes deju grupas ”Maģija”, deju kopa ”Fejas”, pūtēju kvintets, folkloras kopa ”Endzelīte”, kā arī folkloras kopa "Bumburneicys" (Viļāni), tautas mūzikas kolektīvs „Skandi” (Rīga), "Labi, ka tā" (Limbaži), folk-hiphop mūziķis “Misters” un Braucošās klavieres ar labākajiem mūziķiem no Mirage Jazz Orchestra.

Savukārt Kokmuižas pilī un ap to apmeklētāji bija aicināti izbaudīt vairākas izstādes – interaktīvu latviešu mākslinieces Agneses Melbārdes gleznu izstādi no kolekcijas “Therapy”, mākslas zinātnieka, gleznotāja un Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa fotogrāfiju izstādi “Eiropas pilis”, kā arī četru Kocēnu novadā dzīvojošu un strādājošu mākslinieču - Daces Brizauskas, Sanitas Celmas-Ķikutes, Guntas Eltammas un Ivetas Kreišmanes darbus.

Pilī darbojās arī radošās darbnīcas, kurās bija iespēja gatavot rotas kopā ar “Elīnas radošais”, iesaistīties lielformāta kolāžas izgatavošanā kopā ar mākslinieci Egiju Zirapu, kā arī viesoties pie muižas preilenēm. Savukārt ar aizraujošu eksperimentu šovu un interaktīviem eksponātiem bērnus priecēja zinātkāres centrs “Zinoo”. Tāpat ikvienam bija iespēja darboties Kocēnu 38. skautu vienības sarūpētajās aktivitātēs un spēlēt lielformāta spēles īpašajā Bērnu placī.

Arī šogad svētku laikā bija iespēja gida pavadībā doties vairākās ekskursijās pa Kokmuižas pils teritoriju, bet vakara daļā piedalīties vēl nebijušā Kokmuižas svētku aktivitātē - vakara ekskursijā jeb nakts pārgājienā “Baronu meklējot”.

Pasākuma vakara daļā senajā zirgu stallī papildus stikla skulptūru izstādei apmeklētāji varēja baudīt koncertu “7 notis – viena valoda”, kurā uzstājās radošā mūziķu apvienība “IN-visible music” jeb “NE-redzamā mūzika”. Savukārt Kokmuižas pils parterā uzstājās mūsdienu deju gupa “Buras” un instrumentālais ansamblis “Rhythmixx” ar koncertuzvedumu jeb dejas izrādi “Laiks”.

Kokmuižas svētkus organizēja Kocēnu novada dome sadarbībā ar kultūras projektu vadītāju Jolantu Borīti.

Kocēnu novada dome izsaka pateicību visiem, kuri iesaistījās Kokmuižas svētku organizēšanā, veltot laiku un ieguldot darbu, lai kopīgiem spēkiem Kokmuižas svētki izdotos un iepriecinātu ikvienu pasākuma apmeklētāju!

Comments