Aizvadīta starptautiskā tūrisma diena Kocēnu novadā

Publicēja 2017. gada 4. okt. 05:58Krista Gromova
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 2017.gada 30. septembrī ar velobraucienu tika atzīmēta starptautiskā tūrisma diena, kā arī noslēdzās tūrisma vasaras sezona Kocēnu novadā. Brauciena laikā tika apskatīta Bērzaine, atklātas tās kultūrvēsturiskās un dabas bagātības, kā arī apmeklēta Grasbergu ģimenes saimniecība “Zilūži”.

Velobrauciens “Kocēni – Bērzaines ciems – Kocēni” veda uz vienu no pieciem Kocēnu novada pagastiem – Bērzaini. Visa ceļa garumā varēja baudīt Vidzemei raksturīgās lauku ainavas un vērot, kā lauksaimnieki steidz novākt ražu. Bērzaines ciemā dalībniekiem bija iespēja uzzināt nedaudz no Bērzaines ciema vēstures, kā arī aplūkot atjaunoto Jaunburtnieku baznīcu, savukārt pie Daviņu Lielā akmens uzzināt par upurakmeņu nozīmi vēsturē.

Turpinājumā tika apmeklēta Grasbergu ģimenes saimniecība “Zilūži”. Dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar saimnieku Jāni Grasbergu, uzzināt, kā saimniecībā tiek ražoti produkti, kā arī nobaudīt vairākas saldējumu garšas un jogurtu.

Ar velobraucienu noslēdzās tūrisma vasaras sezona Kocēnu novadā, bet jau 2018. gada maijā tā atsāksies, piedāvājot jaunus velo maršrutus. Tāpat aicinām izbaudīt Kocēnu novadu ziemas sezonā, apmeklējot Kocēnu novada domes organizētos pārgājienus. Plašāka informācija sekos.

Comments